Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak ha apám úgy...

Mit csináljak ha apám úgy beszél a családjával, mintha egy darab ....-ok lennénk?

Figyelt kérdés

A kuss, a b***meg, a ro**dj meg és a te hazug napi szinten szerepel a szavai között. Nem bírom már ezt hallgatni. Szerencsére már külön élek kollégiumban, de hétvégente haza járok és olyankor látom hogy bánik annyámmal és a testvéremmel.

Még rosszabb dolog, hogy bocsánatot se képes kérni. És hiába beszélnék vele. Se szépen, se csúnyán nem lehet vele, mert nem fogja fel. Egyedül talán nagymamámra és nagypapámra hallgatna mert szigorúan nevelték. Esetleg még nekik tudnám említeni a dolgot. De szörnyű egy ilyen olyan környezetbe hazaérkezni, ahol lelkileg bántják a szeretteidet. A szerelmi életemre is kihatott apám viselkedése.. szerintem emiatt sem volt még hosszú kapcsolatom mert félek elköteleződni,hogy rám is ez várna ha házasságot kötnék. Itt vagyok 22 évesen és nincs senkim



2022. márc. 26. 13:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen környezetben nőttem fel.

Megmondom őszintén, nem tudom mit lehet csinálni.


Nekem az segített csak, amikor megdöglött az öreg.

Ott szó szerint felszabadultam lelkileg.


Előtte nekem is az volt, hogy hiába költöztem el, hiába jártam ritkán haza, maga a tudat folyamatosan marcangolt, hogy ott vannak vele a szeretteim.


Sajnos idővel a család többi tagjától is eltávolodtam, mert ez volt az "önvédelem" a saját boldogságomhoz.

2022. márc. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy ez így rosszabb mintha nem lenne édesapám
2022. márc. 26. 13:36
 3/26 anonim ***** válasza:
Ugyanazt tudom csak mondani mint az első. Hiába költözöl el, nem segít.
2022. márc. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Anyagilag hogy álltok? Pszichológus?


Amúgy mitől lehet ilyen? Mi a története ennek? Vagy csak boldogtalan és ezt leveri a családján?

2022. márc. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Nincs valami mentális problémája apukádnak? Mert ez biztos nem normális ,ha terrorizál mindenkit.
2022. márc. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Te semmit, anyádnak kellett volna már régen.

Annyi a dolgod, hogy függetlenedsz tőlük!

2022. márc. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Szimplán nem normális. Anyám egyben akarja tartani a családot és törődésre vágyik mint egy átlagos nő, de ő ezt egy teljesíthetetlen dologként fogja fel és azt hiszi szándékosan,

ok nélkül problémázik. Pszichológusok szerinte mind hülyék és nem hisz az ilyen hókusz pokuszokban. Átlagos anyagi helyzetű család vagyunk, de betegesen spórolós. Elmegyünk valahova nem érdekli hogy mi mit szeretnénk. Kb egész nyaralás alatt száraz zsemlén és kiflin élünk

2022. márc. 26. 13:48
 8/26 A kérdező kommentje:
Nekem is ügyem az a baj. Mert a család tagja vagyok. És kötelességemnek érzem segíteni.
2022. márc. 26. 13:48
 9/26 anonim ***** válasza:

Az a baj, bármi baja is van az apjának, az egy "adottság" ami sajnos nem megváltoztatható.


Én apám alkoholista volt, mindig próbáltak vele beszélni szépen, csúnyán, semmi nem változott, élete végéig ugyanaz az agresszív piás állat maradt.


Sajnos egyszerűen vannak emberek akiknek létezniük sem lenne szabad, nem alkalmasak arra, hogy közösség, család tagjai legyenek, nem alkalmasak egy gyerek felnevelésére.


Nyilván a gond itt kezdődik, hogy a lehetőség nekik is adott, a gyerek meg nem döntheti el hova születik.

2022. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudsz csinálni, hogy elhagyod a süllyedő hajót és éled a saját életed. Idővel kialakul az ember saját élete, saját barátokkal, saját családdal.


A süllyedő hajón is nyilván próbálunk segíteni. De ha azt látjuk, hogy valaki ott ül a vízben, kapaszkodik és az Istenért nem akarja elhagyni azt a hajót, akkor azzal nem tudunk mit csinálni, mert csak lehúz minket is a mélybe.

2022. márc. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!