Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Szerencsére nem személyesen ismerem a lányt, hanem egy ismerős ismerőse.


Szóval akiről szó van, egy tipikus beképzelt nagyképű lány volt. Szóban sokszor alázott másokat nemtől és kortól függetlenül, akár diák, akár tanár, vagy a buszon egy idős bácsi aki le akart ülni a nyugdíjas helyre. Ahogy leírták az a tipikus idegesítő ostoba p1ts4 jellem amik a filmben is vannak. A húzásairól és dolgairól annyit, hogy ez a lány hajába rágót ragaszt, vagy leönti nála is megvannak, sőt néhányszor ezt idősebb nőkkel is megtette.


Persze tini korban sokan hülyék, később megkomolyodnak, szégyellik amilyenek voltak.


Ezzel a lánnyal történt egy baleset ami miatt az arca elég csúnyán megsérült és ezzel együtt ugye elég kellemetlen látvány is lett. Egész életében magán fogja ezt viselni, mert nem egy kis hegről van szó.


Miután ez megtörtént utána a "barátai" hirtelen eltűntek, mára már őt szívatják, sőt kifejezetten célpont lett és napi szinten kapja meg azt amit ő művelt másokkal.


Az ismerősömet párszor elég csúnyán "megtréfálta", persze főleg mások előtt. Amióta történt vele az eset, azóta többször bocsánatot kért és próbál barátkozni vele.


Csak én tartom az egészet gusztustalannak és nem sajnálom a lányt?

Én már lassan 30 vagyok, nem tini, de az egész helyzet, sors elég ironikus. Tipikusan az a történet, mint a mesében, hogy a gonosz elnyeri méltó büntetését.


Szerencsére én csak filmekben láttam ilyen ostoba tiniket, hogy még a buszon is a nyugdíjas hajába rágót ragaszt, meg leönti, mert nem jutott neki hely...valahogy nem sajnálom ezt a lányt sem, bár örülni sem örülök a sorsának, csak hidegen hagy.


Az ismerősöm tőlem kért tanácsot, mert megsajnálta a lányt, de én megmondtam neki, hogy eszébe se jusson vele barátkozni, egye meg amit főzött. Ti mit gondoltok?


2022. márc. 28. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Egye meg amit főzött. Jó olvasni olyat, hogy néha akad igazság a Földön és visszanyal a fagyi.
2022. márc. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azok a bántások, amiket csinált, túlélhetőek, legtöbbje maximum kellemetlenség. Az, hogy élete végéig csúnya és torz lesz az arca, egyáltalán nem arányos büntetés. "Én már lassan 30 vagyok, nem tini" ahhoz képest úgy gondolkodsz.
2022. márc. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, ha megváltozott, kaphatna egy esélyt.
2022. márc. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2:

Elég gusztustalan dolgokat művelt, én nem sajnálom. Volt amikor télen a hidegben öntött le egy lányt kólával, de gyújtogatás is volt. Elég sok történetet hallottam róla.

Nekem nagyon unszimpatikus és gusztustalan, egyáltalán nem sajnálom.


Hülye volt, mert azt hitte ez a menő, most hogy a másik oldalt megtapasztalja mégsem annyira menő.


#3:

Kaphatna esélyt, de nem olyanoktól akiket 10+ évig szívatott elég durva dolgokkal is. Persze nem meséltem el A-tól Z-ig mindent, de lehet én ezért nem sajnálom, mert elég sokat hallottam róla. Az ismerősöm meg sajnálja, ilyenkor szoktam felhozni neki amiket mesélt róla, hogy miket művelt vele.


Ő szegényebb családból származik és nem annyira poén pl szétvágni a cipőjét tesi alatt az öltözőben.


Ő úgy gondolja, hogy a lány lehet még jó, de lássuk be, ha nem történik vele az ami, akkor ugyanúgy csinálná a gusztustalan dolgait.

2022. márc. 28. 22:28
 5/6 Cubina ***** válasza:

Egy darabig megérdemelné a szivatást, és kapja vissza mindazokat a szemétségeket, amiket ő csinált. Mondjuk minden szemétségéből egyet-kettőt.

Örök életében nem kéne szemétkedni vele, hiszen mindenki megérdemel egy második esélyt, és szerintem elég neki a ronda hege és a mostani bántás, az majd emlékezteti mindig mindenre és nem lesz felhőtlenül boldog.

Én is adni szoktam mindenkinek még egy esélyt.

A szemétkedőknek is adni kellene esélyt a lánynak, mert így ugyanolyanok mint ő volt régen, semmivel sem jobbak.

Bosszút lehet állni valakin (én is sokszor csináltam), de nem lehet örökké büntetni, főleg ha megváltozott, bármilyen okból is történt.

Ha az esély megadása után megint szemétkedik, akkor örökre meg kell szakítani vele mindenkinek a kapcsolatot, mert akkor semmit se érdemel.

2022. márc. 31. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha én nem tudnék dönteni, hogy mit kezdjek vele, elsőnek mindenképpen elbeszélgetnék vele/megfigyelném, hogy megváltozott-e, tanult-e a karma adta sérüléséből és annak következményeiből. Ha azt látom rajta, hogy nem bánta meg a tetteit és csak sajnáltatja magát, hagynám őt.
2022. aug. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!