Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismerkedés esetén mikor...

Ismerkedés esetén mikor "illik" beszélgetni a tartós egészségügyi problémákról?

Figyelt kérdés
Leginkább nők válaszára lennék kiváncsi, de természetesen minden válasznak örülök. Egy hosszú, több éves kapcsolat után lassan egy éve egyedülálló vagyok, viszont szeretnék újra ismerkedni. Ugyanakkor van egy krónikus betegségem, ami töbnyire nem okoz gondot, de ha váratlanul előjönnek a tünetek, akkor hatással vannak a szexuális életemre is. Ez a betegség a prosztatagyulladás. Nem bakteriális, így nem fertőző. Természetesen nem ezzel szeretnék indítani ismerkedéskor, de nem tudom, hogy elmondjam-e, ha komolyabbra fordul a dolog? Nem szeretnék senkit sem átverni, de tartok tőle, hogy elmondom, akkor esélyem se lesz párt találni. Van aki el tudna így is fogadni ha ezt leszámítva szimpatikusak vagyunk egymásnak vagy inkább ne beszéljek róla, hátha szerencsém van és nem jeletkezik? Lehet, hogy ez inkább ismerkedés kategória lenne, de nem az az elsődleges célom, hanem megtudni, érdemes-e erről vagy akár bármilyen az egészségügyi problémáról beszámolni és ha igen, akkor mikor?
2022. márc. 30. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Férfiként én azt mondanám hogy az első randin ne, és ha a 2. randin látszik hogy komolyabb is lehet, akkor én elmondanám.
2022. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azonnal terítem a lapokat, ne az legyen hogy megkedvel, aztán kiderül rólam valami ami neki nem fér bele. És a másiktól is elvárom ugyanezt.

N

2022. márc. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és egyben a megerősítést!


#2 megkérdezhetem, neked beleférne-e ez?

2022. márc. 30. 21:48
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze, ezzel együtt lehet élni.
2022. márc. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál!
2022. márc. 30. 22:11
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Első randin semmiképpen sem mondanám el. Ha meg amúgy sem állandó probléma, akkor meg lehet birkózni a problémával, felesleges riogatni vele.
2022. márc. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Én nő vagyok és meddő... a férjemet egy csetes oldalon ismertem meg, (NEM társkereső, csak beszélgettünk) Első beszélgetésnél még nem mondtam el neki, pedig vagy 5 órán keresztül beszélgettünk. De a 2. beszélgetésnél már elmondtam. Pedig nem volt akkor még személyes találkozás és igazából pont véget ért egy előző kapcsolatom még véletlenül se kerestem pasit magamnak, élveztem hogy "szabad vagyok". De elmondtam neki. Mert nem tudtam mi lesz és azért is, hogy félreértések se legyenek köztünk. Ha bármi is alakulna-mellettem soha nem lesz vér szerinti gyereke. Már lassan 10 éve a férjem és van egy 8 éves örökbe fogadott fiúnk :) A lényeg: ha 2 ember tényleg szereti egymást, akkor nincs olyan eü probléma ami megállítsa őket, hogy együtt legyenek :)
2022. márc. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem látom problémának.
2022. márc. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

“ Ez a betegség a prosztatagyulladás. ”


Remélem, kezelteted. Gyógyítható.

2022. márc. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat!


#7 Ennek igazán örülök, még sok-sok boldog évet kívánok nektek!


#9 Természetesen. Több urológusnál is jártam, fél évente kontrollra járok. Sajnos ők nem ennyire optimisták a gyógyulással kapcsolatban. Mivel nem bakteriális, így nincs rá se antibiotikum, se kezelés, csak gyulladáscsökkentő, ha szükség van rá. Ami biztos, hogy nagyon stresszfüggő, így igyekszem elkerülni az ilyen helyzeteket.

2022. márc. 31. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!