Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell napi szinten,...

Miért kell napi szinten, állandóan egészségügyi problémákat hallgatnom másoktól?

Figyelt kérdés

Utóbbi években teljesen hipochonder lettem, félek mindenféle betegségtől, és ez szerintem azért alakult ki bennem, mert évek óta nem megy más a környezetemben mint betegségek, betegségek, betegségek, napiszinten betegségekről kell hallgatnom, vagy pedig arról ki és hogyan lett rosszul.


Hogyan ignorálhatnám ezt a témát? Mert nagyon nyomaszt hogy napiszinten erről a meglehetősen negatív témáról kell hallanom a környezetemben, minden nap előjön valami ezzel kapcsolatos téma


2018. márc. 27. 22:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Van valaki a környezetemben aki különösképpen ezzel tömi naponta a fejemet
2018. márc. 27. 22:17
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Ha szóba kezd kerülni valami ilyen, én valami ilyesmivel szoktam rá reagálni:

"Hát ez baromi izgalmas, Ilonkám, hogy október óta gennyeset fosol, mesélj már még, hogy kell ezt pontosan elképzelni" vagy "jaj, anya, nincs valami hangulatosabb téma, mint mindig ez, hogy hanyadik szomszéd miként kapott szívinfarktust, és mitől jött ki a f...szomtudjajózsi hatodik lumbágója? mert ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni"

És akkor észreveszi magát hirtelen

2018. márc. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Mert sok az idős ember M.országon. Nekem Anyukám lett ilyen. Tényleg igen nyomasztó. Én udvariasan meghallgatom egy ideig aztán konkrétan megmondom neki, beszéljünk másról is. Illetve ha magáról mondja hosszan, akkor mondom örüljön, hogy ennyi idősen "csak" ilyen problémái vannak. Legyen optimistább. Aztán elterelem a témáról, elkezdek másról beszélni.
2018. márc. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább csak tudat alatt jobban észreveszed azeket a témákat.
2018. márc. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor megmondom, hogy

"Bocs, de abszolút nem érdekel".

2018. márc. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Én ezért irtózok orvoshoz, szakrendelésre menni. Várakozás közben, ott csak "horrort" lehet hallgatni, még akkor is, ha nekem mondják.
2018. márc. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
"...ha nem nekem mondják."
2018. márc. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!