Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az INFP személyiségtípus...

Az INFP személyiségtípus feltételszerűen művészi beállítottságú?

Figyelt kérdés
Csináltam egy ilyen 16 személyiségtípusos tesztet régebben is egyszer, meg most is. Régebben INFJ jött ki, de a mostaninál INFP, így kicsit utána jártam, hogy lehet e a kettő együtt (kiderült hogy nem lehet) és hogy mi a különbség a kettő között. Miután megfejtettem a dolgokat, egyértelműen inkább az INFP-be sorolnám magam. Ugyanakkor mindenhol azt írják, hogy az INFP-k nagyon kreatívak, művészlelkek, biztos író vagy festő vagy ilyesmi lesz belőlük... A híres emberek is, akik ilyen személyiségtípussal rendelkezdtek mind valamilyen művészek. Hát nemtudom, én mérnöki egyetemre járok, és nagyon szeretem a mindenféle természettudományokat, meg az ilyen reálos dolgokat. (Bár amúgy magyarban sem voltam rossz, meg szoktam olvasni sokat, meg kézműveskedni, mégse ez a fő irány számomra).Így is lehetek INFP, vagy valamit nagyon félrenézhettem? 😅 gondolkodásban, és személyiségben szerintem egyértelműen inkább oda tartozok, de most kicsit elbizonytalanodtam hogy hogy kell ezt. Illetve az is érdekelne ha vannak itt más INFPs személyiségtípussal rendelkezők, hogy ők hogy írnák le magukat, meg a személyiségüket:D meg amúgy más személyiségtípusok is érdekelnek, szóval ha valakinek van kedve, szívesen elolvasom :)

2022. márc. 30. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Sztereotípia leginkább. Kognitív funkciókat néztél?

(Amúgy ezt az elméletet tudtommal erős fenntartásokkal kezelik a pszichológiában, szóval nem olyan meglepő, ha valaki nem tudja magát besorolni, vagy csak nehezen.)

2022. márc. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
A közvetítő személyiségtípusú emberek igazi idealisták. Megpróbálják meglátni a jót még a legrosszabb emberekben és a katasztrófákban is, és keresik a módokat, hogy a dolgokat jobbra változtassák. A közvetítőket általában csendesnek, visszafogottnak vagy akár félénknek tekintik, de szenvedélyük és belső lángjuk van, amely fényesen ragyoghat. A közvetítők a lakosság mindössze 4%-át teszik ki, és gyakran félreértve érzik magukat. Ha azonban találnak hasonló gondolkodású embereket, akikkel eltölthetik idejüket, az általuk érzett harmónia öröm és inspiráció forrásává válik.
2022. márc. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
INFP vagyok és igen, művésznek tekintem magam 😊
2022. márc. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Big five legjobban validált jelenleg.
2022. ápr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. Nekem mindig INFP jött ki és egyet is tudok érteni a leírásával, de nem mondanám magam művészléleknek. Az inkább az ENFP akkor már, vagy legalábbis egyik ENFP barátnőmmel annyi a fő különbségünk, hogy ő kreatív, művészlélek, én meg nem. :D
2022. ápr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ez nem ilyen egyszerű, kérdező. Mindenféle típusból vannak nagy művészek. Egy INFP se feltétlenül kell, hogy művész legyen.
2022. máj. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen igazán nem kell rágódnod :)

Attól, hogy a "teszt" szerint te egy "művész" vagy... Mármint érted, hogy értem. Nem feltétlenül kell annak lenned, mert ez a személyiségtípus sem tudja tuti biztosra megmondani, hogy ki vagy és mi vagy.

Leginkább erre a típusra hasonlítasz a 16 közül. A válasz pedig, hogy igenis lehetsz INFP érdeklődési köröktől függetlenül!

Remélem tudtam segíteni, bár hasonló véleményeket láttam fenntebb is.

-Jómagam ENFP vagyok :)-

2022. máj. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!