Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A közösségi oldalakon (Faceboo...

A közösségi oldalakon (Facebook, Instagram) a kapott like-ok és követők száma azért tükrözi valamennyire azt, hogy milyen szerepet töltünk be a közvetlen környezetünkben?

Figyelt kérdés

Én viszonylag sokat lógok a fent említett oldalakon. A minap kitettem magamról egy új profilképet Facebookra és kaptam kemény 50 like-ot rá, holott 540 ismerősöm van, akiket valóban ismerek/ismertem is. Nyilván nem a like mennyiség dönti el, hogy mennyit érünk mások szemében, de úgy vélem, hogy az online világ olyannyira a hétköznapjaink része lett, hogy ez is egy amolyan értékmérővé avanzsálódott. Nekem az jön vissza, hogy kevésbé lehetek helyes férfi, illetve kevésbé vagyok népszerű is. Az Instagramon posztom sincs, mindössze 20 ember követ. Picit elgondolkodtam, hogy mit is tükrözhet a kevés like/követés szám… valóban azt, hogy tulajdonképpen én egy jelentéktelenebb figura lennék az ismerőseim szemében?


Tudom, jönni fognak majd itt azzal, hogy nem online kell élni, hanem a valóságban. Igaz ez is, de most picit tekintsünk el ettől és szeretném ha véleményt mondanátok, illetve ha valakinek voltak már hasonló gondolatai akkor megoszthatná velem. :)


27F


2022. ápr. 5. 03:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem csak ettől függ. Én pl általában csak nagyobb életeseményeket vagy írásokat lajkolok. Egy új profilképet nem. Nekem 250 ismerősöm van. A profilképemen van vagy 20 lájk, de a legutóbbi irasomon van 101.

Másik szempont, hogy sokaknál a lájkolás kölcsönös. A munkatársam mindig sok lájkot kap mindenre, amit kitesz, mert mindig mindenkinek lájkol mindent, ezért pl én úgy érzem, hogy neki ez fontos, ezért lájkolom. De pl a férjemet kicsit se érdekli, ezért neki a szülinapjára sem írok facebookon, pedig ő a legfontosabb az életemben.


Röviden, nem mutatja meg a lájkok száma, hogy mennyire vagy fontos.

2022. ápr. 5. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

40 éves nőként válaszolok.

Érzelmi részről, úgy gondolom, hogy az ember azért oszt meg dolgokat ezeken a felületeken, hogy másokat is bevonjon a "témába", így igen, rossz, ha kevés a reakció.

Az eszemre hallgatva viszont, sokkal jobb 50 őszinte lájk, mint 500 muszájból adott.

2022. ápr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy szimplán csak nem látták az ismerőseid a posztot. Én elég gyakran vagyok fent facebookon, kb 650 ismerősöm van (mindegyiket személyesen ismerem/ismertem), de a feedemen csak cikkek vannak, meg néha ilyen nagy bejelentés posztok mint eljegyzés, házasság, gyerek, stb, amiken már eleve sok like van. Pont egyik gyerekkori barátnőm profilját néztem meg a héten és meglepődtem hogy évek óta rendszeresen posztol, nekem egyiket sem dobta fel a facebook soha.


Én mondjuk nem nagyon posztolok, a profilképem 4 éve ugyanaz és a legutóbbi posztom is 3 éve volt egy "nagy bejelentés", úgyhogy azon voltak like-ok, de őszintén fogalmam sincs mennyi, nem kifejezetten érdekel.


Referenciának, nekem sincs kint semmim instagramon, és privát profillal kb 200 követőm van. Gimis meg egyetemes barátok, ismerősök, emberek akikkel közösen járok sportolni, ilyesmi.


Nem vagyok egy túl szociális ember, azt sem szeretem ha a nagyvilág mindent tud rólam, úgyhogy ha bármi infót megosztok, azt személyesen teszem. Ezt a barátaim is tudják, meg azt is, hogy engem abszolút nem zavar az, ha hónapokig nem beszélünk, nekem ugyanannyira fontosak, és akármi problémájuk van, nekem azonnal szólhatnak és segítek ahogy tudok. Fordítva is így van, kb senki nincs akivel napi kapcsolatban vagyok (nem is hiányzik, őszintén), de ha gáz van, van legalább 10 ember (családon kívül) akikről tudom hogy azonnal mindent megtennének hogy segítsenek.


21/N

2022. ápr. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez baromság. Én nem lájkolok semmmit, de megnézem a dolgokat. Független ez mindentől.
2022. ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

540 ismerősödből nem látta mindenki az új képet. 50 like-ot kaptál. Azt nézd meg, hogy az 50 közül kik azok akikkel szorosabb a kapcsolat.


Nekem vagy 4 évig ugyanaz volt a profil képem amit cseréltem, a likeolok közül a legtöbb olyan volt akivel mostanság találkozom/találkoztam meg persze legjobb barátok. Kisebb százalékban azok akiket régről "ismerek" volt sulis osztálytárs, kolléga de már nem beszélünk még online sem.


A másik fele ismerősöseimnek nem is látta, másik felét nem érdekli. :D


Pontosan nem tudom hány ismerősöm van 250-300 között és 30 körüli lett a like.


Szóval a te képedre kapott is teljesen "normális". Nem sok, nem is kevés, szerintem átlag nem befolyásol semmit. Ne legyen félre értés a 0 like sem befolyásolna semmit a való életben viszont ha valakinek van néhány ismerőse kicsit valószínűtlen a 0.

2022. ápr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!