Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyenek a franciák?

Milyenek a franciák?

Figyelt kérdés
Persze tudom,nem lehet általánosítani egy népcsoportnál sem,de mégis hogyan viszonyulnak a külföldiekhez (főleg magyarokhoz?)Mert mi magyarok úgymond haragszunk rájuk,Trianon miatt,meg csigazabálónak szoktuk őket csúfolni,de ők hogyan látnak minket?Nem beszélnek angolul vagy nem akarnak megszólalni?Mert hallotam olyat hogy valakit nem szólgáltak ki az étteremben,mert nem tudok franciául és angolul kérte a kaját.Meg hogy nyílván egy külföldi elég akcentusossan beszéli a franciát,ekkor ki szokták nevetni,gúnyolodni rajta?Rasszisták vagy elfogadóak?Aki élt már húzamosabb ideig közöttük,meséljen kicsit!

2022. ápr. 6. 16:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Az kimaradt,hogy bármi furcsa szokás is jöhet!
2022. ápr. 6. 16:08
 2/6 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
27%
nekem valahogy a franciákkal kapcsolatban mindig az az első gondolatom, hogy önteltek, sznobok. meg persze hogy a nagyvárosaikban lassan már nem lesz "standard" francia, akkora a multikulturalizmus meg a rasszok közötti keveredés
2022. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 franciasrac ***** válasza:

Őszintén senkit sem érdekel a magyarok, sokan nem is tudják helyezni az orszagotok egz térképen 😅

Nem hiszem hogy valódi az az éttermi sztori, de tényleg nem tetszik angolul beszélni, mert tudod, történelmileg a francia volt a világnyelv és nagyon nehéz elfogadni hogy nincs így már... Ha idejössz, legalább tanuld az alapmondatokat és mindig franciául kezdeményezz egy beszélgetést ha úgy akarod, hogy tiszteljenek, mindegy ha 3 mondatot ismersz, szerintem nagyon türelmesek és megértők vagyunk (legalább a vidéken) az olyan külföldiekkel akik franciául próbálnak beszélni, nekem mindig jobban fog tetszeni egy olyan turista aki nem jól beszél franciául, de próbálkozik, mint egy aki rögtön angolul kezd beszélni velem. Na és sokat hallottam már hogy "arrogánsak" lehetünk, de ez szerintem csak egy kulturális félreértés, pl. itt mindig kell üdvözölni azokat, akikkel beszélgetsz, beleértve a pincérek meg ilyenek, és a turisták ezt általában nem csinálják. Ez ám komoly tisztelethiánynak számít nekünk, és el tudod képzelni, hogy miért nem fog mosolyogva kiszolgálni. « À Rome, fais comme les Romains » és minden jól fog menni :)

2022. ápr. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gondolom francia vagy kedves utolsó. Minek válaszolgatsz itt egy magyar oldalon?
2022. jún. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 franciasrac ***** válasza:
5) Mert tanulok magyarul és hát mindig jó gyakorolni ha lehetséges :)
2022. jún. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!