Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meg lehet ezeket az erkölcsi...

Meg lehet ezeket az erkölcsi dolgokat tanulni, létezik ilyen ember aki ezeket mind megtanulta és alkalmazza, reális dolgok ezeket megtanulni (csak tapasztaltak írjanak!!!)???

Figyelt kérdés

1. Nem sajnáltatják magukat

2. Nem bosszankodnak olyan dolgokon, amiket nem az ő dolguk megoldani vagy nem lehet megoldani

3. Vállalják az érzelmileg kényelmetlen dolgokat is

4. Nem akarnak mindenkinek megfelelni

5. Tudnak kérni, elfogadni, viszonozni

6. Mernek csalódást okozni

7. Nem keresnek kifogásokat, hanem tanulnak a kudarcokból

8. Nem adnak hatalmat ellenségeik kezébe

9. Van jövőképük

10. ÉRZELMILEG STABILAK

11. NEM MENEKÜLNEK A PROBLÉMÁK ELŐL

12. REÁLISAN ÁLLNAK A CÉLJAIKHOZ

13. MERNEK HIBÁZNI

14. ŐSZINTÉK ÉS EZT VÁRJÁK MÁSOKTÓL IS

15. NAGYVONALÚAK

16. TARTÓZKODNAK A VÉLEMÉNYEZÉSI VISZKETEGSÉGTŐL

17. TISZTELIK A SZAVAK EREJÉT

18. SZEMBENÉZNEK A FÉLELMEIKKEL

19. EGYÉRTELMŰEN DÖNTENEK

20. OROSZLÁNSZÍVÜK VAN


2022. ápr. 9. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kivel vesztél össze?🤣
2022. ápr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A 6os és 16os amúgy szerintem ellentétei egymásnak...
2022. ápr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket nem erkölcsi dolgoknak nevezném, hanem személyiségjegyeknek, illetve tulajdonságoknak. Ezeket meg nem tanulni kell. Amúgy az egész lista kb ellentmond a 4-es pontnak, meg a 12-esnek is. A 17-es és a 20-as nem is egyértelmű, hogy mit jelent, a 15-ös pedig nem is feltétlenül pozitív dolog. A 8-as pedig feltételezi, hogy van ellenséged, közben jobb cél lenne, hogy ne legyenek ellenségeid.
2022. ápr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Ezek inkább önismereti témák, persze, hogy meg lehet. De a magyar társadalom önismeret meg eleve mentális egészség terén borzalmasan áll sajnos.
2022. ápr. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

1. Nem sajnáltatják magukat- Nem is jó dolog, sajnos sokszor beleesem a hibába, emiatt gyakran elég energiavámpír vagyok. Panaszláda vagyok valljuk be.. :DDD


2. Nem bosszankodnak olyan dolgokon, amiket nem az ő dolguk megoldani vagy nem lehet megoldani- Sajnos ezt is sokszor elkövetem, eléggé idegzsába vagyok hmm....


3. Vállalják az érzelmileg kényelmetlen dolgokat is- Mit nevezünk érzelmileg kényelmetlen dolognak? Ez számomra nem teljesen egyértelmű, értelmezhetetlen.


4. Nem akarnak mindenkinek megfelelni- Ha nem akarok mindenkinek megfelelni, akkor az összes többi pontot akár sutba dobhatom, hisz ha nem akarok megfelelni mindenkinek, akkor azt teszem, csinálhatom, amit csak akarok.


5. Tudnak kérni, elfogadni, viszonozni: Igen, ez teljesen így van. Bár a viszonzás az én olvasatomban kissé önző dolog...


6. Mernek csalódást okozni: Mindig ezt teszem.. Én világ életemben csalódást okoztam mindenkinek. :DDD Ebben színötös vagyok.


7. Nem keresnek kifogásokat, hanem tanulnak a kudarcokból: Igen, a kudarcból tanulni kell. Kifogás-nyafogás... :))))))


8. Nem adnak hatalmat ellenségeik kezébe: Nekem nincs ellenségem, legalábbis nem tudok róla. Békepárti vagyok, nem szeretek háborúzni. A harc nem az én terepem, nincs ki ellen háborúzzak. Ellenség a mesében létezik leginkább, meg a brazil szappanoperákban.


9. Van jövőképük: Nagyon fontos, hogy legyen, különben csak tengés-lengés az élet. Sajnos ebben van mit fejlődni.


10. ÉRZELMILEG STABILAK: Egyetértek. :)))


11. NEM MENEKÜLNEK A PROBLÉMÁK ELŐL: Nem kell menekülni előlük, a probléma úgyis jón magától, előbb-utóbb szembe kell nézni velük, különben maguk alá temetnek..


12. REÁLISAN ÁLLNAK A CÉLJAIKHOZ: Ez valóban fontos.


13. MERNEK HIBÁZNI: Én gyűlölök hibázni. Az életben rengetek kudarc ért engem ügyességi dolgokban, vizsgahelyzetekben, éles helyzetekben, vagy társas kapcsolatokban. Így inkább nem is próbálkozok, így kudarc sincsen..


14. ŐSZINTÉK ÉS EZT VÁRJÁK MÁSOKTÓL IS: Velem se őszinték, én miért legyek az? Ők se mondanak el mindent, én se.. 1-1


15. NAGYVONALÚAK: Nem minden esetben kell annak lenni. Egy rablógyilkossal például nem szabad nagyvonalúnak lenni. Illetve a MINDIG nagyvonalú embereket kihasználják, baleknak és pancsernak tekintik.


16. TARTÓZKODNAK A VÉLEMÉNYEZÉSI VISZKETEGSÉGTŐL: Miért?? Demokrácia van, liberalizmus, így jogom van véleményt nyilvánítani. Én is kapok kéretlen tanácsokat..


17. TISZTELIK A SZAVAK EREJÉT: Ez mit jelent??


18. SZEMBENÉZNEK A FÉLELMEIKKEL: Nem biztos, hogy minden esetben ez a jó taktika. Van a belső megérzés, ami jelez. Lehet jobb néha kikerülni az árkot.


19. EGYÉRTELMŰEN DÖNTENEK: Ez fontos.


20. OROSZLÁNSZÍVÜK VAN: Mit jelent ez?? Az oroszlán bár bátor és az állatok királya, veszélyes fenevad is egyben. Nagy dög ragadozók. Oroszlánszívvel nyugodtan széttépik a zebrát. Nem szimpi állat...

2022. ápr. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezeknek a többségéhez elég szerintem szimpla önismeret. Ha tudod, milyen vagy, azt is tudod, miért teszel dolgokat, ebből kifolyólag azt is, hogy mi az, ami "játszma" mások felé.
2022. ápr. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Nincs olyan ember,aki ezt mind egyszerre be tudja tartani.
2022. ápr. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezek valóban leginkább önismereti kérdések.

Mind fejleszthetők valamilyen mértékben, de ez nem azt jelenti, hogy mindet a maximumra kell tekerni: a mérték az érték, és a megfelelő mérték megtartása mindenből legalább olyan fontos.

Pl. a nagyvonalúság sem azt kell, hogy jelentse, hogy mindenedet szétosztod, hiszen akkor felelőtlen vagy. Érdekes módon a felelősség nincs a listán ilyen konkrétan megfogalmazva, bár néhány pont egy kicsit súrolja. Viszont a 6, 13 tök ugyanaz.

2022. jún. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!