Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez miért lehet szerintetek?

Ez miért lehet szerintetek?

Figyelt kérdés
Fura, hogy rengeteg mentálhigiénés-, pszichológus-, pszichiáter-, coach-, stb. van, de a társadalomban így sincs semmi változás mint ahogyan látjuk. Ez is miért van?
máj. 21. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Azért a coachokat nem venném egy kalap alá a szakemberekkel. A legtöbb (sőt sztem az összes) coach csak bullshit frázisokat nyom valódi tartalom nélkül.

Változás van, csak nem pozitív, ami az emberek általános mentális állapotát illeti. Ez viszont nem a szakemberek hibája, hanem a világunké. Iszonyat gyors minden, ömlik ránk az információ, a hírek, főleg a negatívak, propaganda, reklám, őrület. Csoda, h a legtöbb ember ezt nem bírja épp ésszel feldolgozni? Az emberi agy egy csoda, de nem erre lett kitalálva.

máj. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Kb ugyanaz a jelenség, amikor egy csomó túlsúlyos ember életre halálra diétázik, fogyókúrázik, mindent visszautasít, képtelen egy jót enni élvezettel, de éveken át nem fogy semmit sem.
máj. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2-es


"éveken át nem fogy semmit sem."


Akinek bekell menni évekre a börtönbe,az egyből ledob 20 kilót,volt ilyen ismerösöm.

máj. 21. 15:53
 4/10 A kérdező kommentje:

1-es


"gyors minden, ömlik ránk az információ, a hírek, főleg a negatívak, propaganda, reklám, őrület. "


Az emberek unatkoznának ezek nélkül,akkor meg az lenne baj hogy nincs ennyi minden.

máj. 21. 15:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Na jó azért a sitt meg a diétázás nem ugyanaz
máj. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 10 ezer évig nem unatkoztunk ezek nélkül sem. Sztem túlélnénk.
máj. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Aki nem akarja hogy segítsenek rajtam, azon nem lehet.
máj. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok ilyen coach csak a pénzre megy, meggazdagszik az önbizalomhiányos emberekből. Valódi szakemberhez kell menni, nem imposztorhoz.
máj. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ki a kérdést, mert lényegében ez engem is nagyon ízgat:).

Több esetben van az, hogy aki megy egy segítségkérőhöz tanácsért/javaslatért, stb.-ért, és nem feltétlen követi a vezető mondatait, mert ellenállást érez felé vagy ellenkezik vele, akkor a segítő lemond róla, így eltávolodnak egymástól. Így már nem fog máshoz menni a segítségkérő a problémájával, mert azt tapasztalja, hogy hiába.

Tehát: mind a segítségkérő-, mind a segítség adó nem kitartó egymással. Igz, a szerződésekben vannak kitételek-pontok, vagyis együtt kell(ene) egymással működni a feleknek, ami nem feltétlen történik meg.

Ugyanakkor a feleknek jogaik vannak és ezt sokkal jobban szeretik alkalmazni (a segített inkább), minthogy a cselekvés útjára lépne.

Tehát (vice versa alapon) nem minden a segítőn/segítetten múlik.


Van egy jó idézet a Dokik sorozatból, amit jó lenne, ha megértenének az emberek:

"A könnyebb utat akarod választani, mert félsz. Félsz, mert ha elbuksz, akkor nem tudsz mást hibáztatni. De hadd mondjak valamit: az élet ijesztő, szokj hozzá! Nincsenek varázsos megoldások, minden tőlünk függ, úgyhogy állj talpra, menj és tegyél érte valamit! (...) Az értékes dolgokat sohasem könnyű megszerezni."

máj. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezen "szakemberek" többsége csak egy cicababa aki nem akarja összepiszkolni a kezét egy gyárban, normális szakmához nem ért, és apuci pénzén elmegy ilyen szívcsakra stimuláló tanácsadó coach-nak, aztán egész nap a semmitmondó fellengzős dumáját nyomja, aztán abból él hogy a hozzá hasonló cicababákkal dumcsiznak és a valóban mentális beteg férfiak rá recskáznak.
máj. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!