Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy szerezhet valaki jó...

Hogy szerezhet valaki jó kiàllàst, magabiztonsàgot?

Figyelt kérdés

Tegnap a boltban egy sràc bekostolt engem, meg egy màsik vàsàrlót. Az előttem lèvő nem foglalkozott vele, nem izgatta. Én nem mertem visszaszólni neki. Egyszer megunta az előttem lèvő a folyamatos beszólàsokat, visszafordult, engem picit kilökött kettőjük közül (inkàbb kitolt) ès kiosztotta. Nem kàromkodot,nem szidalmazta,nem ütötte meg. Megkèrdezte tőle, hogy haverok e, meghogy ittak e màr egy asztalnàl, amire vàlaszolt a sràc, hogy nem. Ès utàna megmondta neki, hogy amíg bent van, addig a vàsàrlàsàba ne szóljon bele. A sràc úgy megilletődött, hogy mindenkitől elkezdet bocsànatot kèrni.


A sràc aki kiosztotta az annyira magabiztos volt.Hogy lehet elèrni, hogy enyire magabiztos legyek?Ès hogy ki merjek àllni magamèrt?


2022. ápr. 10. 10:06
 1/2 anonim válasza:

Hát,az az igazság hogy nagyon 9sszetett kérdést tettél fel. egy személyes példát tudok felhozni.Én általános és közép iskolásként,egy nagyon kövér visszahúzódó gyerek voltam,és még az árnyékomtól is féltem.


Aztán 17 évesen elkezdtem terembe járni,és boxolni. itt még mindig megvolt a félénkség,de már magabiztosabb voltam mert jobban néztem ki,és valamennyire tudtam mi az az ökölvívás. aztán kidobóként kezdtem el dolgozni,discokban stb .


nagyon sok helyzettel találkoztam,és nagyon sokat kellett pofoszkodni,kést is rántottak már rám egyszer,ma már (sajnos)úgy vagyok vele,hogyha valaki beszól szórakozóhelyen,vagy bárhol,akkor biztos hogy arcába bele állva fogok üvöltözni hogy "szét baszom a csajod aztán a haverjaid fejét te csicska"(megtörtént beszélgetés amikor megrúgták a haverom). hogy hogy lehet magabiztosságot nyerni?


ha nagyon egyszerű választ adnék,akkor az az hogy tapasztald meg az utcát és az éjszakát. de ez nem ilyen egyszerű


tapasztalj meg stressz helyzeteket. például ha boxolsz,cselgáncsozol ,akkortalálkozol SOK stressz helyzettel.ez egy nagyon jó indulópont lehet.


pontos választ nehezen lehet adni,de a lényeg ez,helyezd magad sok stressz helyzet alá önkéntesen ilyenekkel . és annak az lesz (vagy lehet) az eredménye,hogy ha te tudod hogy képzett verekedő vagy,akkor tudod fejben hogy te az emberek nagy %-ánál sokkal jobban használod a tested ,és ez adhat magabiztosságot. ez ismétlem csak EGY út. lehet ezer másik féle út is.


De az ember saját tapasztalatból tud csak beszélni,nekem ezt az éjszaka és a verekedések tanították meg,vagy falsz vagy téged falnak .


Remélem tudtam segíteni

2022. ápr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Leginkább közdősporttal és rendszeres edzéssel.


Nekem a "The Gift of Fear" könyv is sokat segített a hasonló helyzetek kezelésében.

Röviden arról szól hogyan lehet csökkenteni a konfliktust.

2022. ápr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!