Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nárcisztikus témában tesz...

Ha nárcisztikus témában tesz fel kérdéseket itt valaki arra miért érzékenyek a válaszolók?

Figyelt kérdés

"Ha a nárcisztikus szüleitekkel találkoztok néha azt milyen céllal teszitek?"

"Munkahelyen egy nárcisztikus kollégát kaptam magam mellé. Akinek volt hasonló tapasztalata tudna megoldást mondani arra hogy hogyan tudom kezelni a helyzetet a legjobban?"

mind a kettő kérdésnél

1. Válasz: visszakérdez:"Mi az a nárcisztikus?"

2. Válasz: invalidál:"Mindeki az, ez már divat."

A séma ugyan az kontesztus függetlenül.



2022. ápr. 11. 20:32
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
*kontextus (annak aki hajlamos)
2022. ápr. 11. 20:34
 2/28 A kérdező kommentje:
Figyeljétek már mindjárt jön valaki és be is írja egyből hogy "2 kérdés az nem séma, túlgondolod". :D
2022. ápr. 11. 20:39
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Honnan veszed, hogy érzékenyek erre a válaszolók? Egyik példádból sem következik ilyesmi.
2022. ápr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom amúgy, de az egyik kérdéshez megemlítettem egy nárcisztikus témát feszegető kijelentést és le lett pontozva, for no reason.. Szerintem sokan tényleg ilyen "divat témakánt" kezelik már - itt azért hozzátenném, hogy sokan nem tudják mi az pontosan és tele van vele a net.

De ugyanez például a PTSD, amitől hülyét kapok, mindenki dobálózik vele, hogy "jaj ettől PTSD-m lett" aztán azt se tudja mi az. Ez az új "depis vagyok". Ja meg mindenki kitalálja magára, hogy ADHD-je van, mert ez mennyivel menőbben hangzik már, mint hogy "egy lusta sz@r vagyok" :D bocsánat, de ez az igazság. Nem kéne sokaknak ilyen betegségek mögé takarózni.

2022. ápr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Meg is érkezett, ott van.
2022. ápr. 11. 20:51
 6/28 anonim ***** válasza:
82%

Ja és (#3 voltam) mielőtt le leszek pontozva, ezt ezek az emberek úgy mondják, hogy szakmai vélemény nem támasztja alá, ergo nem ment vele pszichológushoz, de meg van róla győződve, hogy ő az.

Hát nagyon profi, ha így diagnosztizálgatja magát.

És ez nem olyan, mint pl egy szorongás/pánikbetegség, amit elég egyértelműen érez az ember - és azzal nem is fog menőzni - de szintúgy szakember tudja csak kimondani valakiről.

2022. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem sokaknak jól esik belekötni mások kérdésébe. Lehet, hogy aki a nárcisztikus szót használja, nem pszichológus és nem profi a témában, de ezek a válaszolók, akik letolják az ilyen kérdéseket, na ők sem szakértők. Akkor meg miért szólnak le egy kérdést?


Az persze sosem merül fel senkiben, hogy amúgy lehet tényleg nárcisztikus az az illető, akiről a kérdező azt írja, hogy az. Egyszerűbb a kérdésbe belekötni.


Ezen az oldalon a válaszolók 90%-a kötekedő, nem a kérdésre válaszol, nem is gondolkodik el semmin.

2022. ápr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

4.-es PTSD-nél egyértelmű ha valaki meme-ként használja úgy vettem észre a környezetemben, és jó a fogadtatás is.


"ADHD-d van? PTSD-d van? Nekem is, bocs! Nehogy már!"

Még ha hivatalos papírja van akkor is "És én hol szerezhetek olyat? Sőt kitűzőt szeretnék!"

Viszketés okoz a gondolat hogy lehet ki nem érdemelt előnyt szerez valaki, vagy kifogásnak használja?

Hasonlít arra a gyűlöletkampányra ami pl. a politikában van. "Előnyt próbál kovácsolni belőle! Ne hagyjuk!" ez rezonál a néppel?

2022. ápr. 11. 21:23
 9/28 anonim ***** válasza:
84%
Mert az emberek többsége azt se tudja, hogy mit jelent ez a személyiségzavar, és belemagyarázzák ha valakit utálnak, vagy nem bírnak vele lenni egyből nárcisztikusnak bélyegzik. Felkapott ez a téma mindenhol, sok a buta ember aki össze vissza diagnosztizál mindenkit felelőtlenül.
2022. ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

9-es. "sok a buta ember aki össze vissza diagnosztizál mindenkit felelőtlenül."

Ha annyira sok és tele van vele az internet, akkor mi a kifogásod arra hogy linkelj legalább egy-et?

Szeretnék látni egy felelőtlen videóst arról beszélni hogy "ő meg ő nárcisztikus" pusztán kíváncsiságból.

2022. ápr. 11. 21:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!