Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent az a mondás, hogy...

Mit jelent az a mondás, hogy az üres hordó kong a leghangosabban és a legrosszabb kerék nyikorog a leghangosabban?

Figyelt kérdés
És mit jelent azzal összevetve, hogy a leghangosabban nyikorgó kereket olajozzák meg először? Azaz: fejezzük ki igényeinket! Mondjuk el, hogy mire vágyunk, mit szeretnénk, akár többször is!

2022. ápr. 14. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem az üres hordó kong a legjobban azt jelenti, hogy a legbutább ember a leghangosabb. A ölcs csendben hallgat, normális hangnemben vitatkozik, míg a kevésbé intelligens embertársa ordítva, kiabálva akarja bebizonyítani az igazát.
2022. ápr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehat a ket mondast nem lehet osszevetni szerinted, semmi kozuk egymashoz?
2022. ápr. 14. 09:26
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

#1-es vagyok

Üres hordó jobban kong.

(A tudálékos nagyobb lármát csap, mint a művelt s igazán képzett ember.)


Ezt a szólást megtaláltam, a többit nem. Ha tényleg azt jelenti a "leghangosabban nyikorgó kereket olajozzák meg először" mondás, amit leírtákl, akkor nem lehet őket összevetni, mert teljesen mást jelentenek.

Van jópár mondás, amik hasonlóak, mégis teljesen mást jelentenek.

2022. ápr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
józan ésszel be lehet látni hogy ua jelenti a két mondás
2022. ápr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

A "leghangosabban nyikorgó kereket olajozzák meg először" mondást soha nem hallottam még, de szerintem annyit tesz, hogy akinek a legnagyobb arca van, annak hamarább veri be a képét egy olyan személy a aki megunja a pofázását.


Nem szószerint, de mondhatnék olyan példát is, hogy aki sokszor tudálékoskodik (hattertudas nélkül), azt előbb utóbb megunják, és elhallgattatják\megolajozzák, hogy csöndben legyen.


A kongó hordós, ahogy fentebb írták, megint tök mást jelent, nem kell összefüggést keresni.

2022. ápr. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Megolajozzak... szerintem az nem: megverik. Mert az olajozas, az jo a kereknek.


Amugy Tapolyai Emoke pszichologus mondta, hogy fejezzuk ki igenyeinket es ezt a mondast hasznalta, you tube video.

A masik mondast meg en talaltam valahol.

2022. ápr. 14. 13:03
 7/7 A kérdező kommentje:

“Van jópár mondás, amik hasonlóak, mégis teljesen mást jelentenek.“


Koszi, ezt akartam hallani.


Kell a megerosites az embernek...

2022. ápr. 14. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!