Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi volt a legrosszabb tapaszta...

Mi volt a legrosszabb tapasztalatod/történésed valamint a legjobb élményed a 2 éves Covid járvány alatt?

Figyelt kérdés
Most hogy a két éves évfordulóhoz közeledve Magyarországon is vége a járványnak kinek mi volt a legrosszabb és a legjobb dolog amit a Covid kapcsán megtapasztalt? A jó dolog amit a Covid adott kompenzálta a rosszat? Hogyan hatott ki rád bármilyen értelemben?

2022. márc. 3. 20:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%

Jó dolog: homeoffice alatt mind a két tavasszal ki tudtam takarítani a lakást.


Rossz dolog: volt, hogy jó időben nem tudtam menni sehova, mert parkolókat zártak le, vagy nem tudtam menni strandra mert nem volt (most sincs) jutikártyám.

2022. márc. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
73%

Nekem szinte csak jó volt.

Még sosem voltam ennyit együtt a családdal. Volt amikor itthon, volt amikor kirándulgattunk valamerre!

2022. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
22%
Nincs vége. Idénre megy a vírus nyaralni, szeptembertől kezdődik újra. Mostmár instant 5 adag oltással fognak indítani.
2022. márc. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%

Legrosszabb: anyum sztrókot kapott és nem tudtam meglátogatni a kórházban


Legjobb: alapvetően introvertált személyiség vagyok, így nekem jót tett sokszor a távolságtartás, a limitált közösségek, és az izoláció

2022. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%

Jó: Nem kellett kínosan magyarázkodni, hogy miért ne adj puszit(utálom), és kevesebbet lihegtek a nyakamban.

Rossz: Az összes többi.

2022. márc. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%

Legjobb:


- A home office (durvább hullámok alatt opcionális 100%, amúgy kb. 50%, jelenlegi melóhelyemen kb. 60-70%-os) rettentő sok idő megtakarításával jár, pláne az előző kettő munkahelyem esetén. Az előző előtti esetén a munkatársaktól való megszabadulás is hatalmas plusz.

A home office a legjobb, ami történhet a munkavállalóval, persze a 100%-ost nem preferálnám amúgy, mert a csapatnak néha találkoznia kell, kellenek a hülyülések, közös ebédek, kávézások.

- Nehezebbnek számító alapszak esti tanrendben - bő 4 félév online oktatással, brutálisan nagy segítség. Én összességében keményen tanultam és nagyon ritkán csináltam vizsgát a többiekkel összedolgozva, zh-t azt hiszem egyet sem. Tehát NEM, NEM a csalásra gondolok, hanem az útidő, szünetek és lyukasórák megspórolására, felvett órákra főleg.


Az időnyereség miatt kezdtem el végre eleget sportolni. A COVID előtt heti 1-1,5 óra volt zömében, mondjuk heti kétszer 20 perc otthoni erősítés és heti 2-szer 3 km kocogás. Most heti 4-5 órányi sport van, egész megszerettem és több cél is ki van tűzve.


- Én is introvertált vagyok, nekem is jól jött a lassabb élet.

- Még ami jól jön, hogy nem volt tömeg és most sincs igazából. Tömegközlekedésen is jóval kevesebb az utas, de pl a munkahelyi menza vagy a konyha is kevésbé tömött.



Ami rossz, hogy 2020 tavaszán (a második félévemben) azt realizáltam, hogy semmit se változott az életem (a HO és a távoktatás mennyországát leszámítva). Tehát előtte se utaztam, előtte is otthon edzettem (és keveset), előtte is keveset mozdultam ki.

Viszont ez akár lehet pozitívum is: rájöttem, hogyan nem szabad a jövőben....

2022. márc. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%

Rossz: Amikor elkaptam és kórházba kerültem, a sürgősségin nagyon féltem és nagyon megalázó volt, meztelenre kellett vetkőzni és nem akartam, erre lerángatták a ruhám, meg katétert adtak, amire szerintem nem is volt szükség, mert pár óra mulva ki is vették. Nagyon nem kaptam levegőt és féltem, hogy meghalok. Trombózisom is lett tőle, ami után hónapokig napi 2szer kellett szurit szúrni a hasamba és még most is vannak olyan kemény göbök, amik nem múltak el fél év alatt sem.

A szobatársam egy 88 éves néni volt, aki egész éjjel ordított vagy sírt meg kitépte a tűit és folyton nekem kellett hívni a nővéreket.

Minden pillanatát gyűlöltem az egésznek, és azóta is hullik a hajam és már tök kopasz vagyok :(



A jó a home office volt, meg hogy notta fizetésem, és hogy megksptam a diplomáimat, és hogy a kiskutyámat szobatisztaság tudtam nevelni, meg jó sokat tudtam vele lenni.

Nem kellett találkozni távoli rokonokkal.

2022. márc. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
32%

Elmegy nyaralni a vírus és szeptemberben újra látjuk, senki ne aggódjon emiatt. Októberben elő a maszkokkal! Nehogy kidobjátok őket..!!



Nincs vége.

Szerintem ez így marad évekig...

Most mondjátok, hogy nincs manipulálva az egész!

2022. márc. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Miért vagyok lepontozva, okosok?Hagy tudjam már.😉

#5

2022. márc. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
43%

Semmi nem volt benne jó.

A rosszat még mindig tapasztalom, gyerekem miatt. Egy online tanulmányi csapatverseny döntőjébe bejutottak, egész évben melózott rajta ő is, komoly munkája van abban, hogy döntősök lehetnek. Ehhez képest nem biztos, hogy beengedik (a döntő már személyes részvétellel zajlik), mert a versenykiírás szerint oltási igazolványt kérnek. Mondjuk mivel hétfőtől elvileg sehol nem kérhetik, szerintem ez szabálytalannak minősül. Viszont ha nem módosítanak, akkor kénytelen lesz akarata ellenére beoltatni magát, hogy részt vehessen a döntő, úgy hogy igazából már semmi jelentősége ennek a szarnak, és fölöslegesen teszi ki magát annak, hogy akár lebetegszik (szinte minden osztálytársa beteg lett oltás után).

2022. márc. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!