Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért veszünk komolyan dolgot...

Miért veszünk komolyan dolgot és táplálunk érzelmeket ah egyszer minden véget ér?

Figyelt kérdés

Mi értelme van bárminek, ha egyszer minden véget ér? A jó dolgokban és a rossz dolgokban az a közös, hogy egy napon megszűnik mindkét dolog.


Érzelmek? Szituációk? Állapotok?


Van bármi értelme táplálni akármit, ha ezek képlékenyek és nem lehetséges örökre fenn tartani az állapotot?



2022. ápr. 14. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyszer minden véget ér, és ha nihilista szemlélettel nézed, azt is lehet mondani, hogy mivel még maga az univerzum is véget ér egyszer, nem hogy az életnek, de az égadta egy világon semminek sincs értelme. És ez így igaz is.

De amíg ezen a földön élsz, addig enned kell, innod kell, ruházkodnod kell, stb. Ez elkerülhetetlenül azt eredményezi, hogy különféle szituációkba és konfliktusokba fogsz keveredni. Onnantól fogva rajtad áll, hogy ezeket hogy éled meg. Engeded-e, hogy a beléd ivódott kondicionáltság tudattalanul irányítson, mint egy zombit? Mennyire szeretnél a társadalom része lenni, vagy inkább távol maradnál tőle? Vagy ha esetleg mégis kiderülne, vagy van élet a halál után, és valójában örökké létezünk, akkor mit tennél?

2022. ápr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Wow, köszönöm szépen a válaszod. Örülök, hogy valaki olyan kommentelt ide, akinek van fogalma erről. A válaszodból ítélve párszor már lejátszottad te is ezt elméletben.


Te hogyan éled meg ezeket a pillanatokat? Örülsz a jelenlegi örömnek és átadod magad ennek az egésznek? Vagy csak elfogadtad a sorsod?

2022. ápr. 14. 15:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha értesz kicsit angolul, ezt ajánlom kezdetnek: https://www.youtube.com/watch?v=MBRqu0YOH14
2022. ápr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert hiszünk benne, hogy örökké tart.

Én nem megyek bele pl. olyan párkapcsolatba, ahol nem látom erre az esélyt.

2022. ápr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Te hogyan éled meg ezeket a pillanatokat? Örülsz a jelenlegi örömnek és átadod magad ennek az egésznek? Vagy csak elfogadtad a sorsod?"


Mind a kettő benne van. A jó napoknak örülük, a rosszakat pedig megpróbálom túlélni, mint mindenki más :D


Igazából nincs több értelme örülni a dolgoknak, mint nem örülni nekik.

Nincs több értelme otthon feküdni a szobában és nézni, ahogy szárad a falon a festék, vagy elmenni sétálni egyet a kellemes időben, hallgatni a madárcsicsergést és nézegetni a mandulafa virágzását. Én mégis az utóbbit csináltam, mert kellemes volt, és az ember olyan, hogy a kellemes élményeket keresi.

Ma pedig dolgoztam, 4-től 8-ig tanfolyamon voltam, utána pedig korcsolyáztam egy órát a városban, és közben figyeltem arra, hogy ne egyek sokat, mert diétázom (kb. 931 kalóriát vittem be ma, nyilván tartom).


Ilyen apróságokról, meg a hosszútávú szólnak az ember mindennapjai, de közben mindannyian tisztában vagyunk vele, hogy egyszer meghalunk, és ha utánaolvasunk, azt is megtudjuk, hogy 10 a tizediken a százhuszadikon év múlva az univerzum eléri végső energiaállapotát, abszolút nulla fokra hűl le, semmilyen anyag nem lesz benne, tehát egy nagy semmi lesz az egész.

2022. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Addig a pillanatig is élni kell, így ha kapunk egy lehetőséget, mégha rövid időre is, máris más lesz a kedvünk, a hangulatunk.
2022. ápr. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Részemről választottam egy célt, majd uána persze kiderül, hogy tényleg az volt-e az értelme. Mindenestre, értelmet ad a perceknek :)
2022. ápr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet neked tetszene a buddhizmus. A dolgok, tortenesek kívülről szemlelese. Irhatnek meg sokat róla de most nincs időm.
2022. ápr. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!