Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sam Vaknin nárcisztikus-szakér...

Sam Vaknin nárcisztikus-szakértő előadása magyarul, egyetértetek a benne foglaltakkal?

Figyelt kérdés
A jó módszer a nárcisztikusokkal szemben.
2022. ápr. 15. 10:26
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
2022. ápr. 15. 10:27
 2/16 A kérdező kommentje:
Főleg a vége felé, amikor kérdezni lehet tőle, egy megszólalás tetszik különösen.
2022. ápr. 15. 10:28
 3/16 A kérdező kommentje:
A harmadik óra huszadik percétől kérdez egy hölgy és SV válaszol.
2022. ápr. 15. 10:30
 4/16 anonim ***** válasza:

Saját maga is nárcisztikus pszichopata. Írd be a youtube-ra, hogy: Sam Vaknin: Am I a psychopath?

Megcsinálta a PCL-R tesztet (pszichopátia-teszt), és pozitív lett az eredmény.

2022. ápr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, tudok róla és számomra semmit nem von le a mondatai értékéből. Sőt. Hiteles. És senkivel nem akar hazugságokat megetetni, szerinted igen?
2022. ápr. 15. 12:04
 6/16 anonim ***** válasza:

épp ezt az előadást hallgatom :D itt gyakorin ajánlotta valaki egy kérdezőnek :D


és még csak a harmadánál tartok, de mr azelőtt lejött hogy nárci az előadó, mielőtt mondta volna. Amúgy épp azon gondolkodom, hogy van-e valaki, aki egyáltalán nem nárrci

2022. ápr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk torz világképpel rendelkezik? Kb. Csernus 2… nekem ez minden, csak nem hiteles. Ha érdekel a nárcisztikus személyiségzavar patológiája, akkor olvass Kernberget.
2022. ápr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ajánlót. :)

Mitől nem érzed hitelesnek a megszólalásait? Nekem tetszik, hogy kimondja, hogy nárcisztikus, elmondja, milyen módszerekkel operálnak a n-ok, így ő maga is, mikkel lehet védekezni, fölébük kerekedni vagy manipulálni őket. Hogy más embereket, akár a saját feleségét ő manipulál, az róluk szól, kilépni az ő felelősségük (lenne).

2022. ápr. 15. 17:23
 9/16 anonim ***** válasza:

Mert a nárcisztikusok nem olyan módszerrel “operálnak”, mint amilyet ő képzel. Egy személyiségzavart popularizálni vagy esetleg degradálni felelőtlenség, egyrészt stigmatizáló, másrészt ugyanúgy emberekről beszélünk, nem két lábon járó diagnózisokról.

Egyébként nem minden nárcisztikus malignus és nem mindegyik igényel pszichoterápiát. Ez a “cold therapy” pedig szerintem etikátlan, hiszen minden ember/páciens egyenlő bánásmódot igényel. A nárcisztikusok terápiájára vannak kidolgozott protollok, amik egyáltalán nem erre a humbukra épülnek.

2022. ápr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hol elérhetőek az általad említett protokollok? Nem vagyok szakember, nekem elérhetőek, vagy csak terapeutáknak?
2022. ápr. 15. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!