Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy mindenki...

Miért van az, hogy mindenki más legalább egy témában/hobbiban szenvedélyes szakértő engem pedig semmi nem érdekel? Lehet ez depresszió?

Figyelt kérdés

Arról jutott eszembe, hogy a Fradi 5-1-re kikapott a Barcától, egész meccsen szenvedtek mégis odáig voltak a boldogságtól, hogy játszhattak egy neves ellenfél ellen. Hát én a jelenlegi mentalitásommal ki se mertem volna lépni a pályára, mert a wc-n jött volna rám a hasmenés. Jó kicsit viccelek, de értitek. Sok fiatalt például az animék érdekelnek, ami miatt japánul is megtanulnak. Valaki odáig van a kerékpárokért és oda-vissza keni az összes alkatrészt és kerékpáros szakzsargont. Van aki él-hal a horgászatért és állandóan horgász szaklapokat búj és mondjuk van, aki imádja a nyelveket és már a 4. nyelvet kezdi tanulni.


Itt jön a gond, engem semmi nem izgat, nemhogy elvakult szinten de semmilyen szinten sem. 27 évesen fél éve lett egy infós diplomám, ami sose érdekelt így nem is vagyok benne jó és nem is tudok elhelyezkedni. Mindig is utáltam a számtechet/matekot de muszáj volt valami végzettséget szerezni. Hiba volt így nekiállni. Angolt is gyűlölöm, alig tudom beszélni a középfokú papírom ellenére. A sportokat is utálom és fizikálisan se vagyok alkalmas. Autóm sincs és hiába vezetek férfiként olyan vagyok, mint a lúzer nagymama, aki leégeti egy nap 5-ször a kuplungot és belekapaszkodik a kormányba. Akkor az állatok se érdekelnek, a sorozatok se (elalszom rajtuk vagy szánalmasnak tartom a sokk giccses jelenetet). Régen ami lefoglalt azok a számítógépes játékok voltak, de az is nagyon témafüggő és ma már gyenge is a gépen az újabbakhoz, pénzem pedig nincs fejleszteni, mert munkanélküli vagyok. De amúgy barátaim sincsenek (sose volt közös téma) így a multiplayer se lenne opció így ezen a téren se lennék fanatikus.


Szóval semmiben nem vagyok elhivatott és azt érzem, hogy ez baj, elég baj. Igazából már kedvem se lenne semmit elkezdeni, mert csak a tanulás és nehézség jönne velem szembe azért hogy jól elsajátítsam nem pedig az élvezeti faktor.



2020. okt. 23. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Mivel töltöd a napjaidat? Gondolom nem a falat bámulod, abba bárki könnyen beleőrülne. Valamivel muszáj elütni az időt. Hogy néz ki egy átlagos napod?
2020. okt. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Ismerős.

Én szart se csinálok, filmezek, netezek.

2020. okt. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1: Mivel munkanélküli vagyok így elég rendszertelen a napom és amúgy energiám sincs változtatni. Mondjuk egy átlag hétköznap.:

* Felkelek 9-10 körül

* Megreggelizek majd netezek a telón (napi koronavírus hírek, fb hírfolyam) eljön a 11-12 óra.

* Közben olykor mászkálok az udvaron, szétnézek a szobában/konyhában 5-10 percekre. Eljön az ebéd 1 körül.

* Délután gép elé ülök, ismét híreket olvasgatok (hvg, gyakorizok, facebook) és yt videókat nézek mindenféle hülyeséget legfőképpen autós videókat. Ezzel eltelik 14 óráig a nap.

* Aztán kezdek készülődni, hogy anyámhoz menjek a munkahelyére hazahozni (30 km-re). Hazajövünk 4 után. Akkor néha boltba megyünk vagy levetkőzöm itthon és elmegyek kerékpározni vagy simán csak az udvaron mászkálni és szétnézi a ház körül.

* Eljön a 6-7 óra. Leülök ismét a gép elé, nővérem nyaggat az állások miatt akkor vmennyit megnézem (konstatálom, hogy semmire nem vagyok alkalmas de 1-2-re azért jelentkezek). Megint egy kis yt videó kb 8-9-ig. Aztán jön az este szüleimmel váltok pár szót, megint egy kis random telózás aztán fürdés és alvás. És az a durva, hogy nem is érzem unalmasnak és baromi gyorsan eltelik a nap.


És néha elmegyek a városba vmi ügyet intézni (csekk, kenyér) de ez is elég ritka. Most tervezek menni ingyenes német nyelvoktatásra heti 2x2 óra az vmelyest megbolygathat, de nyelvet is utálom. Minden nap próbálom rávenni magam az angol tanulásra, de nem vagyok képes megnyitni az 5perc angolt sem.

2020. okt. 23. 22:32
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Ezek szerint érdekel az internet (azért ott elég sok minden van, ha semmi nem érdekelne a világon, akkor nem tudnád magad rávenni hogy bekapcsold a gépet) és az autók. Szerintem ezeket már lehet hobbinak nevezni, hiszen ezekkel töltöd az időd :)

Barátnőre nem vágysz? Talán ha lenne valakid, kizökkennél ebből az apátiából, mintha újjászületnél.

2020. okt. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Barátnőre nem vágysz?


Mintha ez rajtam múlna... Hogyne vágynék. De a külsőm és a csóróságom illetve férfiatlanságom mind önmagában baromi nagy probléma.

2020. okt. 23. 23:52
 6/8 anonim ***** válasza:

A leírás alapján én is magamra ismertem sajnos. Szerintem ez depresszió. Az anhedónia (örömtelenség, motiválatlanság hiánya) nagyon gyakori tünete ennek a betegségnek.

Már másfél évtizede én is így élek. A tüneteket ugyan sikerült felfedeznem magamban, de odáig nem jutottam el, hogy professzionális segítséget kérjek. A probléma ugyanis az, hogy a hosszútávú, krónikus depresszió kezeléséhez két dologra van szükség: gyógyszerre és pszichoterápiára. A gyógyszerrel nem is lenne gond, azt napi egyszer beveszi az ember, aztán annyi. Viszont a terápia arról szól, hogy neked magadnak kell változtatni az eddigi életmódodon, gondolkodásodon, neked kell megváltoztatnod saját magad. Gyakorlatilag át kell programoznod a teljes gondolkodási módodat, megváltoztatni az eddigi rutinodat, ami szerint éltél. És pont ezért borzasztóan nehéz. Mert például ha az a problémád, hogy nem érdekel semmi, akkor arra a terapeuta is azt fogja mondani, hogy ez csak úgy változtatható meg, ha minél több mindent kipróbálsz, amíg egyszer nem találsz valamit, ami mégiscsak érdekel. De ha hosszú időn át, akár egy életen át, sose érdekelt semmi, akkor nagyon nehéz rávenned magad, hogy egyáltalán kipróbálj új dolgokat. A depresszió elhiteti veled, hogy úgysem fogod élvezni, úgysem fog érdekelni, semmi értelme nincs, akár kipróbálni is.

A másik fontos dolog a depresszió kezelésében a társas kapcsolatok kezelése, tehát a család, a barátok, a párkapcsolat. Aki sosem volt jó baráti kapcsolatok kiépítésében, annak borzasztó nehéz hirtelen új barátokra szert tenni. Ahogy említetted, a barátságok legtöbbször a közös témák és ebből adódó közös élmények köré szerveződnek. Aki egész nap nem csinál semmit, nem érdekli semmi, annak borzasztóan nehéz barátokat szereznie, hiszen mindenki unalmas embernek fogja tartani, akivel nem lehet beszélgetni semmiről.

Az én esetemben sajnos egy magas szintű szorongás is kapcsolódik a depresszióhoz, tehát azért sem merek barátkozni, illetve új dolgokat kipróbálni, mert mindig azon görcsölök, hogy lejáratom magam, kinevetnek, hülyének néznek, elítélnek, kiközösítenek. Ezért aztán inkább kerülöm az emberek társaságát, a munkahelyemen és az élelmiszerbolton kívül nem megyek sehova máshova, és igyekszem ezeken a helyen sem beszélni senkivel a minimálisra csökkentve az esélyét, hogy bármi rosszul süljön el. De sajnos ez az elzárkózás hosszú távon csak még rosszabbá tette mind a szorongásomat, mind pedig a depressziómat. Mostanra már abszolút nem látom az esélyét sem, hogy valaha változni fog ez a helyzet.

Remélem, azért nálad nem ennyire súlyos a helyzet, és legalább látsz még egy kis fényt az alagút végén! Én mindenképpen ajánlanám, hogy keress fel szakembert a problémáddal. Ha szerencséd van, akkor segíteni fog. Ha nem, hát akkor legalább elmondhatod, hogy megpróbáltad, nem rajtad múlt.

2020. okt. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem nem azzal van a bajom, hogy nem merek új dolgot kipróbálni vagy nincs kedvem hozzá. Egész egyszerűen bármibe belekezdenék egyből nem érdekelne, mert úgyse az én szabályaim szerint zajlana és nehéz is lenne számomra (teniszt is kipróbáltam 1 óra alatt nem tudtam normálisan egy labdát se visszaütni és a karom is bedagadt). Az már megint egy más kérdés hogy nem is lenne kivel csinálni.
2020. okt. 24. 09:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Na igen, de épp ezt mondom, hogy ha segítséget kérsz bárkitől azzal kapcsolatban, hogy téged semmi nem érdekel, arra úgyis az lesz a sztenderd válasz, hogy nem próbáltál még ki mindent, addig próbálkozz, amíg találsz valamit, ami mégis érdekel. Barátokat is csak úgy tudsz szerezni, ha eljársz társaságba, és csinálsz velük dolgokat. Egyik probléma sem fog megoldódni csak úgy magától.
2020. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!