Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnak is elege van abból,...

Másnak is elege van abból, hogy az egész élet arról szól, hogy "erősnek kell lenni"?

Figyelt kérdés
Tehát meg sem kérdeznek, hogy le akarsz születni erre a koszfészek Földre vagy sem, és leszületsz és még választásod sincs hogyan akarsz élni, hanem folyton bombáznak mindenféle támadással, nehézséggel, szharsággal és túl kell ezeket élned, erősnek kell maradndod. DE MIÉRT? Mi a tökömért maradjak erős? Mi lesz a jutifalat? A kapa föld?
2022. ápr. 17. 13:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
Az élet maga lesz a jutalmad.
2022. ápr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

1


De az élet nem jutalom, ezt kellene megérteni.

2022. ápr. 17. 13:02
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező: van választásod.

Gondold el, ha Afrikába születsz, annak is a szegényebb részére és éhhaláltól szenvedsz minden nap.

Szerintem a fentebb leírtakhoz képest VAN választásod.

2022. ápr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

“Leszuletni”: Nincs olyan, hogy leszuletes, mivel nincs fent. Megszuletes az.


“még választásod sincs hogyan akarsz élni”: Mar hogyne lenne valasztasod? Valaszthatsz, hogy nem teszel semmit, nem fejlodsz, csak vegetalsz. Meg van olyan is, hogy valoban “akarsz” valamit tenni (ugye sokan az akaratot annyival letudjak, hogy picsognak csak, de nem tesznek semmit), es teszel azert, hogy jobb legyen. Es a skala ket vege kozott millio lehetoseg van meg…

2022. ápr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Igen nekem is elegem van. De ha már megszülettünk akkor muszáj a dolgunkat tennünk, küzdenünk, hogy jobb legyen. Ha feladjuk csak rosszabb lesz, süllyedünk a mélybe. Addig is amíg dolgozunk a céljaink megvalósításán, nem agyalunk ilyen hülyeségen hogy miért születtünk meg. Útközben pedig erősödünk, fejlődunk. Folyton változunk, talán sikerélményeink is lesznek, ami pedig örömet okoz. Maga az öröm, a boldog pillanatok az élet jutalma.
2022. ápr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs elegem semmiből. Van egy szerető férjem, 4 csodás gyermekünk, állataink, kertünk szép virágokkal, veteményessel, játékokkal. Imádom a jelenlegi munkám és a hobbimat is.


Nem volt ez mindig így. A szüleim elváltak, anyukám új férjével folyton harcban álltunk, apám felém se nézett soha. A testvéreim sokkal kisebbek nálam, gyakorlatilag egykeként nőttem fel. Az első diplomám jelenti az igazi hivatásom, örök szerelem az a terület, de sajnos egészségügyi okok miatt nem csinálhatom már jó ideje. Az új munkámért alig kapok pénzt, 4 gyerek mellett jobbat nem találok, így nagyon számolgatnunk kell. A házunkat nyugdíjig fogjuk fizetni, ha csak nem öröklünk nagyon sok pénzt valahonnan. De nem ez a lényeg, nem erre kell koncentrálni. Meg kell találnod a jót és a szépet az életedben, biztos vagyok benne, hogy van.

2022. ápr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs elegem semmiből.


Pedig nem vagyok egy életcsászár, és évekig én is ugyan így keseregtem mint te, míg fel nem tettem magamnak a kérdést, hogy minek rinyáljak álandóan, ha akár jól is érezhetem magam?

2022. ápr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
azzal kell dolgoznod amid van, abbol kell a legtobbet kihozni. lehet keseregni hogy masoknak mennyivel jobb, de egyreszt nem tudhatod hogy tenyleg jobb-e, masreszt tok felesleges, hiszen te te vagy, nem mas. persze fel is adhatod es veget vethetsz az eletednek ha ennyire nem megy, you do you
2022. ápr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég jól csinálod, akkor nem kell végigszenvedned.
2022. ápr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%
Csak tőled függ, hogy boldog leszel vagy rinyalsz.
2022. ápr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!