Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem szoktál elgondolkodni...

Nem szoktál elgondolkodni azon, hogy azzal, hogy dolgozol, megházasodsz és gyereket nemzel csak ugyanazt csinálod, mint minden ember előtted, és hogy tök felesleges az egész, mert úgyis elvesztesz majd mindent, ami valaha kedves volt neked?

Figyelt kérdés
Én úgy vagyok az élettel, hogy valahogy nem merek igazán belekezdeni, mert az az érzésem, hogy csak egy álom az egész, amire akkor jössz majd rá, ha vége lesz. Hogy egyszerűen nincs semmi értelme annak, hogy végigéljem azt, amit minden ember már végigélt előttem, hogy aztán a végén meghaljak. Az olyan élőlényeknél, amik nem fogják fel, hogy van múlt meg jövő ez rendben van, mert ők a jelenbe vannak zárva, de mi miért tesszük, ha tudjuk, hogy úgyis halállal végződik az egész? Miért keljek fel nap mint nap dolgozni vagy tanuljak bármit, ha a végén semmi értelme nem lesz? Minek dolgozik az ember, ha a nagy része úgyis csak szívás? Hogy majd legyen pár év a végén, amikor majd megpihenhet? És annak mi értelme? Nem jobb az elején kiélvezni, aztán inkább megölni magam, és akkor le van tudva az egész? A vége ugyanaz lesz.
2022. márc. 28. 22:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Én milliárdos leszek nagyon sok embert fogok foglalkoztatni akik így valamilyen szinten függeni fognak tőlem.

Ez is egy olyan út amit sokan bejártak már előttem mégis ezen fogok végig menni, mert van egy célom amit meg akarok valósítani és ez az út vezet oda.

2022. márc. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem is mindig ilyen érzésem volt a házasság gondolatától. Onnantól kezdve kiszámíthatóvá válik az élet és én nem szeretem a kiszámíthatóságot, ahogyan téged is valószínűleg ez hangol le az egészben. Inkább szeretnél úgy élni, hogy ne tudd, holnap mi vár rád (persze jó értelemben).
2022. márc. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
És a munka az egy szükséges rossz, az ember létrehozott unalmában egy társadalmat, amit csak munkával lehet működtetni. Túlbonyolítottuk az életet.
2022. márc. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Ha volt már, hogy szerettél valakit, akivel jól érezted magad, és ő is veled, egyszer sem fordult meg a fejedben, hogy ezért a néhány örömteli pillanatért, legalább egy időre elfelejtsd az öngyilkosság gondolatát?
2022. márc. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem mivel sajnos nem lehet gyerekem. Sem anyagilag sem az egészségem nem engedi (nem megyek bele)...de amúgy értelek kérdező, ezt a mókus kereket nem vállalnám amúgy sem, nehéz, én másban is megtalálom a boldogságot. Meg ilyen szar világra nem szívesen csinálnék gyereket sem.


29f

2022. márc. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Az írásodat végigolvasva azt gondolom, hogy itt az ideje szakembert felkeresni.

Ne haragudj,én is így gondolkodtam depressziós időszakomban.

Nem azt mondom, hogy alapíts családot, szülj egy gyereket és megtudod milyen az igazi szeretet, az élet értelme…, mert az igazán nem fog segíteni

Helyre kell tenni magadban a dolgokat, hogy mi miért van az életben

Sajnos x éve ez van, megszületünk és meghalunk,ezen változtatni nem tudsz.

De nem mindegy, hogy halunk meg, hogy öreg korunkban csak az ápolók vesznek körül, vagy az utolsó percekben egy szerettünk fogja a kezünk.

Igen, meg lehetne ölni magunkat ezek előtt, de sok embernek van, másoknak nincs bátorságuk hozzá.

Te hogy érzed?

Ha eddig nem tetted meg, x év után megtennéd?

X éve ez az élet rendje, most miért tiltakozzunk ellene?

2022. márc. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

#4 vagyok. Miért csak az elején élveznéd ki? Utána miért nem? Miért gondolod, hogy idősebb korban nem lehet élvezni az életet?

A végén nem pihenhet, szerintem, mert mire odajutna az ember, addigra általában mindenféle bajok gyötrik a testét.

Más ember meg nem te vagy. "Mélységét" kell találni az életben, rengeteg dolgot meg és átélni, és akkor lesz értelme számodra is az életnek.

Amíg nem mersz élni, addig csak kívülről látod, hogy milyen lehet az élet, csak feltételezéseid vannak róla.

2022. márc. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem pont ezért sincs párom, pulyám, mert úgyis a levesbe menne, az érzelem meg elszáll, tehát ilyen nem kell nekem. Valamit, amit alkotni, maradandót lehetne, tetszene, de jön egy háború, és úgyis vége lenne annak is.
2022. márc. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"ha a végén semmi értelme nem lesz?"


Ezt az értelmetlen értelemkeresést kellene elfelejteni, főleg a "végén".


Nem kell hogy értelme legyen, hiszen alapvetően nincs neki, csak szimplán van X limitált létezési időd és azon belül kell megpróbálnod élni a lehetőségeiddel.


Az élet nem a megpihenésről, meg kiélvezésről szól, legalábbis nem az általad felvetett formában, hanem arról, hogy igyekezzünk minél több ilyen pozitív értelemben vett kiélés és megpihenés helyzetet teremteni.

2022. márc. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hasonlókon gondolkodtam. Igen, mindent elveszítesz, amit csak látsz és fogsz. Én rájöttem, mi az értelme, de sajnos még senki nem írta le.
2022. márc. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!