Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek milyen kognitív...

Szerintetek milyen kognitív funkciókat használok, mi lehet az MBTI- és Enneagram típusom (tritype-om)?

Figyelt kérdés

(Már töltöttem ki teszteket, de ahány tesztet töltöttem, mind más eredményt adott, illetve magam nem tudom eldönteni.)


- szétszórt vagyok (főleg álmosan), elhagyom az igazolványtokomat, rossz villamosra/buszra szállok fel, eggyel előbbi/későbbi vonattal megyek stb.


- jó a memóriám, évekkel ezelőtti, jelentéktelen dolgokra emlékszem (pl. hogy 12 évvel ezelőtt a középiskolai osztálytársamnak pontosan milyen táskája volt (szín, méret, fazon, anyag, márka), vagy reklámokra 19-20 évvel ezelőttről nagyon élesen)


- ügyesen igazodom ki ismeretlen helyeken, pláne térképpel, de ha egyszer jártam valahol, akár egy évtized után is nagyon gyorsan odatalálok


- mizofóniás vagyok, pl. zavar a csámcsogás, és egyes emberek nevetése


- zenehallgatásnál nem érdekel az, hogy mennyire ismert az előadó, és sosem volt, hogy úgy igazán rajongtam volna bármilyen előadóért is. Sok zenéről már egyáltalán nem tudom, hogyan találtam rá, egyszerűen megtetszettek és kész, azóta is hallgatom őket


- sosem érdekeltek a filmek, túl hosszúnak és unalmasnak találom őket, régebben szerettem a rajzfilmeket, de azért sem rajongtam "úgy igazán", még gyerekként sem


- a környezetem furának és elvarázsoltnak mond


- nagyon zárkózott vagyok, nehezen nyílok meg másoknak, ugyanakkor magányos is.


- "szelektíven vagyok lusta", amely közösségekben piszkáltak, ott nem tudtam tanulni, amúgy meg nagyon nagy örömmel szerzek új ismereteket, és szeretem az elismerést is


- akiket szeretek, azoknak nagyon szívesen segítek bármiben, amúgy önző vagyok (ez amúgy az emberek többségére jellemző)


-Sok minden érdekel, de úgy igazán nem mélyedek bele semmibe


- gyerekként nagyon szívesen rajzoltam és festettem, illetve kézműveskedtem, de mára ezekkel teljesen felhagytam


- nő létemre nem nagyon szeretem csinosítani magam, se kedvem, se érzékem nincs hozzá


- kirándulni, túrázni szeretek



#személyiség #személyiségteszt #MBTI #Myers-Briggs-típusindikátor
2022. ápr. 17. 14:37
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Még valami:


- Sajnos hajlamos vagyok arra, hogy már cselekvés közben gondolkodjak (ezért néha elrontom a dolgokat)


- a figyelmemet nem tudom túl hosszú ideig fenntartani

2022. ápr. 17. 14:41
 2/26 A kérdező kommentje:
*Myers-Briggs típusINDIKÁTOR
2022. ápr. 17. 14:44
 3/26 anonim ***** válasza:
86%
Ezekből nem derül ki
2022. ápr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
38%

"(Már töltöttem ki teszteket, de ahány tesztet töltöttem, mind más eredményt adott, illetve magam nem tudom eldönteni.)"

Mivel bulvár-kreatum, amivel a laikusok szórakoznak, afféle szakmainak hangzó, zanzásított, ngayközönség számára lebutított dolog ez a MBTI, ezért nem érdemes foglalkozni vele és semmit sem határoz meg.

Szakember szerint (klinikai szakpszichológussal beszéltem) is hiteltelen.

2022. ápr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
31%

Hidd el ha szakemberhez fordulsz, hogy segítse megmondani mi a probléma, min kellene (és hogyan) változtatni, vagy mit fejleszteni, akkor jól jársz.

Az általad említett netes tesztek nem fognak segíteni.

Alaposan tévútra is vihetnek, mert rossz diagnózist adva kategorizálnak, elhitetve az illetővel: "jah én ilyen vagyok, mert ezt mutatja, ezért meg azért, hát nincs mit tenni".

2022. ápr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Jó. Más?
2022. ápr. 17. 15:19
 7/26 anonim ***** válasza:
20%

"Jó. Más?"

Mivel ezekből a zanzásított dolgokból nem tudod megfejteni problémádat, ezért segítséget érdemes keresni.

2022. ápr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Aha
2022. ápr. 17. 15:42
 9/26 anonim ***** válasza:
45%
Látod, te is belátod. :)
2022. ápr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Mit? Ha nem tudsz érdemben válaszolni, miért válaszolsz egyáltalán?
2022. ápr. 17. 16:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!