Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van más is aki a legapróbb...

Van más is aki a legapróbb céljait sem érte el soha?

Figyelt kérdés

Én 24 éves vagyok és voltak elég komoly céljaim, melyekből szép lassan egyre lejjebb adtam, ahogy öregedtem és láttam hogy nem közelítem őket egyáltalán…


Egészen addig amíg teljesen le nem mondtam ezen célok eléréséről.


Aztán kitűztem újabb, könnyebben elérhető célokat, de azokkal is ugyanígy jártam.


Most pedig ott tartok, hogy a hétköznapi akadályok is ki fognak rajtam…


Egyszerűen semmilyen sikert nem könyvelhetek el magamnak, nekem még soha semmi nem sikerült.


Lehet, hogy azt hiszitek, hogy túlzok, de higgyétek el, hogy ez a valóság.


És az a baj, hogy nem azért mert nem dolgoztam ezekért a dolgokért, hanem mert egyszerűen mindenben átlag alattiak a képességeim.


Szerintem fogyatékos lehetek, bár voltam pszichológusnál meg pszichiáternél és állítólag átlag körüli az IQ-m.

Meg nem találtak semmit…


Viszont jelenleg nincs semmilyen célom az életben, mert félek hogy nem tudnám elérni és csak újabb csalódàs lenne… Na meg már nagyon lejjebb sincs adni miből.


Karrier és önmegvalósítás, valamint párkapcsolati szinten is egy nulla vagyok.


Csak az a baj, hogy közben meg annyi mindenre vágyakozom, de még csak a felét sem, de talán még 1 százalékát sem tudom majd soha elérni… De ezek már nem is konkrét célok, hanem csak ilyen alapvető vágyak, másoknak hétköznapi dolgokról.


És emiatt nagyon nagyon rosszul érzem magam pár hónapja, szinte folyamatosan megállás nélkül a sírás kerülget…


Nem önsajnáltatás céljából írtam ki a kérdést, hanem kiváncsi vagyok hogy más is van e így!


Ha van, titeket mi vesz rá, hogy ki kelljetek reggel az ágyból?



2022. ápr. 17. 23:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Még pluszban az is rossz, hogy egyre gyorsabban telnek az évek és ez is bánt, hogy egyre idősebb vagyok, nulla eredménnyel.
2022. ápr. 17. 23:57
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Az egyetlen bajod a rossz hozzáállást
2022. ápr. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is szokott lenni ilyen időszakom, amikor azt érzem, hogy semmire sem vagyok képes. Olyankor még a hozzám közelebbi emberek megnyilvánulásai is olyannak tűnnek, mintha totál ellenségeim lennének.

Ekkor én pl azt szoktam csinálni, hogy egy időre "elzárkózom" mindenkitől, hogy addig is rendbe rakjam ezt a dolgot magamban. (Limitált kapcsolattartás.)

Amikor már úgy érzem, hogy jobban vagyok, mehet minden tovább, akkor egyszerűen csak visszarázódok a "mókuskerékbe".

A bizonyos dolgokról való lemondás szintén ismerős szitu. Igyekszem csak azokat a dolgokat "megtartani", amiket teljesíteni is tudok. (Minden más mehet a "kukába".) :,D

2022. ápr. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

24 éves vagy fél farkam oda adnám hogy annyi legyek újra, te meg jobban sírsz mint egy 55 éves ember, nem is öregedtél még, hanem idősödtél, tényleg nagyon rossz a hozzá állásod...nem is a célok miatt hanem saját magad felé. Én sem lettem milliárdos, 1000 dologról mondtam le... Nem vagy egyedül, de valamit kezd ezzel a gondolkozással.


29f

2022. ápr. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4. Mert 24 és 29 között aztán nagy különbség van, főleg férfiként. :)
2022. ápr. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

Azért nem éred el sem a kisebb, sem a nagyobb céljaidat, mert csak odáig jutsz el, hogy kitűzd őket. De ez még kevés az elérésükhöz.

1. Cél kitűzése

2. Terv készítése (hogyan érhetem el a célt?)

3. Cselekvés. Tedd meg a szükséges lépéseket.


Ne a sült galambot várd. Emeld fel a feneked és menj!


Írj le most ide egy konkrét célt, és hozzá az elérési tervet, hadd lássuk. Ha kell, segítünk, motiválunk.

2022. ápr. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szabadság man válasza:
100%
Egy történetet megoszthatnál az egyik "kudarcodról". Meséld el, hogyan próbáltál elérni egy célt, mi volt az a cél és hol adtad fel. De csak akkor, ha van kedved!
2022. ápr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!