Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek egy része (remélem...

Az emberek egy része (remélem nem a nagyobb része) miért szereti a s.nyalást?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen nem a szex kategóriát értem ezalatt. Van, aki önkéntesen szívesen csinálja, mások kényszerből. De akiét nyalják, az mit szeret benne? Nem elég szimplán a kölcsönös tisztelet megadása a másiknak normális hangnemben?
2022. ápr. 19. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Azt reméli, ezzel valamiféle előnyt kaphat. És sajnos, néha be is jön.
2022. ápr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Megszokásból. Megszokták a sz.r szagát és ízét.
2022. ápr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzi biztonságban magát azért csinálja valaki. Akinek meg csinálják, hát ki nem szereti, ha kedvesek vele és dícsérik :D Meg lehet kicsit érzi is ezzel a másik feletti kontrolt.
2022. ápr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert az ember evolúciósan úgy fejlődött ki, hogy ösztönösen húz az erősebb felé. Lehet ez ellen lázadozni, hogy "én nem vagyok ilyen" meg mit tudom én, de kritikus helyzetben előjön. Néha tudatosan végiggondolva - én is ismerek olyat, aki minden gond nélkül beszél arról, hogy kivel érdemes előnyökért cserébe jóban lenni -, néha pedig tényleg csak ösztönösen kapja magát ezen.

Ez van sajnos.

2022. ápr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, és egyébként én is akkor csinálom, amikor nem érzem magam biztonságban. Ilyenkor ösztönösen keresek valakit, aki mögé úgymond be tudok állni, és aki úgy érzem, megvéd. Ezek nem ilyen végiggondolt dolgok, utólag szoktam rájönni, hogy már megint sikerült ciki módon segget nyalnom. Főleg, hogy kívülállóként utálom az ilyen embereket (azokat is, akiknek nyaliznak, meg azokat is, akik nyalnak), szóval ilyenkor szégyellem is magam rendesen.
2022. ápr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 mondjuk ez nem feltétlen csak rajtad múlik. lehet korábbi rossz tapasztalat is, ami az emberbe égett, de az is lehet, hogy a konkrét hely olyan, hogy kelt az emberben egy bizonytalanságot, félelmet, azt érzi, hogy itt könnyen nagy baj is lehet. Szóval a céges kultúrás is sok múlik.


Amúgy lehet azért is van ez, mert elég hierachikus felépítésű magyarország, vannak felsőbb emberek akiknek az alsóbb ki van szolgáltatva (és az utóbbi évtized csak erősítette ezt).

2022. ápr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én utálom, de van, mikor érdekből muszáj egy kis extra előzékenységet tanúsítani bizonyos emberekkel szemben, ha el akarsz érni valamit.Külföldön ezt "kapcsolatépítésnek" hívják.
2022. ápr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4-es és 5-ös vagyok.

Elmesélem ezzel kapcsolatban a legutóbbi élményemet. Nem vagyok rá büszke, de egy névtelen fórumon talán fel lehet vállalni, és talán az is átjön, hogy mit miért csinálunk néha.

Néhány évvel ezelőtt új városba költöztünk. A gyerekeim alsó tagozatosok voltak. Nem ismertem senkit, minden új volt és ijesztő. Hamar kiderült, hogy az egyik gyerekem egy osztálytársának az anyja az iskolában tanít, ráadásul tanítja is a másik gyerekemet. Bennem meg azonnal megfogalmazódott, hogy nekem ezzel a nővel jóban kell lennem. Nem azért, hogy jobb jegyet adjon a gyerekemnek, vagy bármi előnyhöz juttasson, hanem egyszerűen azért, mert ő itt "valaki", és egy ilyen ismerettség megtart engem ebben a bizonytalan helyzetben, ahol egyébként ki tudja, mikor fogok kapcsolatokat kiépíteni.

Úgyhogy szégyen vagy sem, elkezdtem segget nyalni. Csak óvatosan, hogy ne legyen túl feltűnő. A nő - rá jellemző módon - erre abszolút vevő is volt, jóban lettünk, néha el is intézett nekem ezt-azt. Aztán ahogy jobban megismertem, rájöttem, hogy nagyon ellenszenves, nagyképű (nem én voltam az egyetlen, aki nyalizott neki, nyilván ezt vette természetesnek), és egyre cikibbnek éreztem az egészet. Kívülről nézve beláttam, mennyire gáz módon viselkedtem. Szerencsére nem volt túl nehéz megszakítani a kapcsolatot, miután én nem kerestem, ő sem keresett engem, több olyan eset is volt, hogy egy légtérben voltunk, de egyikünk se ment oda a másikhoz.

Szóval van ez így. Valószínűleg nem kellett volna ezt csinálnom, de amikor benne voltam a helyzetben, ez tűnt az egyetlen észszerű dolognak.

2022. ápr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert még ma is így működik Mo. Móricz Zsigmond: Úri muri.
2022. ápr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!