Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van értelme kiírni a SAJÁT...

Van értelme kiírni a SAJÁT közösségi oldalra egy elhunyt ismerős/családtak halálhírét?

Figyelt kérdés

Nos, van az a jelenség amikor sajnálatosan valaki eltávozik, és a rokonokból páran úgy érzik hogy facebookra ezt ki kell írni a SAJÁT adatlapjukra, hogy "xy testvérem ma eltávozott, hiányozni fogsz" és kész, jönnek a részvét kommentek bla bla..


Az én véleményem erről az hogy mindenki máshogy dolgozza fel a gyászt ez érthető, van akinek ez megnyugvás hogy online környezetben tudassa másokkal és velük együtt dolgozza fel. Viszont én azt gondolom hogy annyiból jó ez ha netán van olyan rokon akivel telefonon, élőben nem tudják tartani a kapcsolatot akkor egy ilyen "hírrel" lehet a tudtára adni, de az hogy facebook ismerősöknek (Az esetek többségében szinte mindenkinél a legtöbb ismerőst nem is ismerik ténylegesen) muszáj ezt kiírni szerintem fölösleges. Ez a családon belüliekre tartozik, illetve akik ismerték. Szerintem nem etikátlan, nem azzal van a gondom, meg igazából nincs is vele gondom csak ezt teljesen nem idevalónak tekintem.


Véleményeket várok:

- Etikátlan dolog kiírni a SAJÁT oldalra (Nem az elhunytéra).

- Van értelme olyan "ismerősöknek" kiírni akikkel alig találkozunk csak ismerjük egymást a facebookon.

- Van benne ráció hogy valakinek tényleg egy idegen részvétnyilvánítása is sokat segít a feldolgozásban.



2022. ápr. 20. 05:17
A kérdező szavazást indított:
Teljes mértékben rendben van.
Van némi kivetnivaló, de az etikai határokat nem lépi át.
Nem szép dolog közösségi oldalra kiteregetni az ilyet!
Ez csak a családra meg a barátokra tartozik!!!
Teljes mértékben etikátlan!!!
35 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Apukám kirakta azt, hogy meghalt az apukája, rengeteg olyan rokon és ismerős van, akivel nem vagyunk telefon kapcsolatban, de ismerte a nagypapámat és apukám ismerőse.


Ráadásul mindenki másképp dolgozza fel a gyászt.


Van, aki kirakta, hogy neghalt a szülője és évente megemlékezik róla, van aki meg büszke arra, hogy csendesen gyászolta, nem lehet senkire sem haragudni ezért, nem lehet senkit se elítélni se a nyitottságáért, se a zárkózottságáért.


Pont láttam egy filmet, ahol a kislány nem akart feketében menni az apja temetésére, mert fájt volna neki, egy kívülálló nagyon rosszat gondolt volna az anyáról, hogy ezt hagyta, egy normális ember meg elfogadta volna.

2022. ápr. 20. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem gyászfeldolgozás. Egyszerűen ez a legegyszerűbb módja annak, hogy eljuttasd a hírt azokhoz, akik ismerték.

Emlékszem, anno meghalt anyu testvére, egy napig ültünk a telefonon, hogy mindenkinek szólni tudjunk. Plusz újság, gyászjelentés, de a megyei lapot már egyetlen ismerős sem veszi évek óta.


Én pl azért tettem ki, mert apu halála országos hír volt, meg akartam előzni a pletykát.

2022. ápr. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Plusz megelőzhető vele később, hogy belefuss ismerősbe, és személyesen kelljen újra és újra felelni arra, hogy jaj, meghalt, nem is tudtam, mikor, mi történt?


Nekem jólesett, hogy volt kollégái, volt lakótársaink, akiket személyesen biztos nem értesítettem volna, eljöttek tőle búcsúzni.

2022. ápr. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is ez elsősorban infó átadás.

A részvéttel kapcsolatban meg, én minden ismerősömmel egyutterzek, akinek meghalt valakije, van, hogy imádkozom is a lelki megnyugvásáért. Az 5 perces ismerősök esetében is. Bízom benne, hogy az emberek többsége hasonlóan áll hozzá.

2022. ápr. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos van. Belefonódott már a közösségi oldalak létezése ebbe is,ha tetszik ha nem. Saját tapasztalat:

Tavaly nyáron elhunyt a Nagymamám. Míg élt, átadta a jelszavait, és megkért rá, hogy ha eljön az idő,töröljem az online fiókjait. Én így is tettem, erre egy rakás ismerőse még a temetésen is agresszívan betámadott,hogy mit képzelek csak így szó nélkül kitöröltem a facebook profilt. Azt gondoltam,meg még annó Mama is,hogy a törlés elég üzenet értékű. Nem értem mit vártak, ha a saját profilomon írom ki, az nem jutott volna el hozzájuk, nyilván nem teljesen közösek az ismerősi köreinek. Vagy esetleg azt várták,hogy a Mama profilján írjam ki,hogy "sziasztok meghaltam", vagy mit? Nem teljesen értem azóta se.

2022. ápr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne etikátlan tudatni egy halott ember halálhírét?


Még ha nem is ismerős valaki, lehet érdekli, vagy legalább legközelebb tudja, hogy ne úgy köszönjön az illetőnek, hogy "faterral mi van?"

2022. ápr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#6 Szép sztori, de honnan tudta mindenki, hogy te törölted a profilt?
2022. ápr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, ezt úgy kellett volna, hogy kiírod a profiljára, hogy elhunyt és 1-2 hónappal később törlöd.

Az azonnali törlés valóban furcsa.

2022. ápr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
De miért van köze bárkinek is a törléshez? Nm az ő profiljukat törölte egyrészt, másrészt a profil tulajdonosa kérte erre. Ha meg kiírja akkor meg az a baj, hog mine feltűnösködik.
2022. ápr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom, hogy ez miben lenne rosszabb mint a falu hirdetőtáblájára kitűzni a gyászjelentést.

Mi is megosztottuk mikor elhunyt a nagymamám, sok ismerős onnan értesült a temetés időpontjáról és helyéről. Mi meg örültünk, hogy nem kell több tíz ember telefonszámát kideríteni és hívogatni őket.

2022. ápr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!