Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Többet érsz mint a korosztályo...

Többet érsz mint a korosztályod többsége?

Figyelt kérdés
Ha felvetődne bármi kérdés a kérdésem kapcsán, szabadon válaszoljátok meg magatokban.
2022. ápr. 20. 13:38
A kérdező szavazást indított:
Igen, többet érek a korosztályom szinte minden tagjánál, és erre buszke vagyok.
Igen, tobbet érek a korosztályom szinte minden tagjánál de zavar ez a nagy különbség, lehetne több hozzám hasonló
Átlagos vagyok, nem zavar.
Átlagos vagyok, de igyekszem változni.
Kevesebb vagyok a többieknél és nem fogok tenni ellene, nem zavar
Kevesebb vagyok és ez elszomorít.
32 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes ez a kérdés. Mi alapján mérjük az értéket? Okos vagyok, sok mindenhez jó érzékem van, rengeteg dolgot nagyon könnyen meg tudok tanulni (az éveim múlásával egyre jobban és gyorsabban), de utálom a jelenlegi társadalmunkat, nem szívesen teszek hozzá semmit, nem akarom segíteni építeni, sokkal inkább leépíteni. Erősen nézőpont kérdése, hogy értékes vagyok-e vagy sem.
2022. ápr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Daniel Kahneman közgazdasági Nobel emlékdíjat kapott, mivel az emberek viselkedését, és döntési logikáját tanulmányozta. Magyarul is megjelent erről egy könyv, "Gyors és lassú gondolkodás"

Egy jópofa tény jut eszembe ebből a könyvből, ami egy felmérést idéz, ami szerint a felmérésben megkérdezett emberek több mint 80%-a azt állította magáról, hogy "átlagon felüli vezető".

Ez szerintem hasonló :)

Ráadásul a legtöbb ember magához hasonló emberekkel van körülvéve a munkahelyén, otthon, és a lakóhelyén, hozzánk hasonló emberekhez pedig nem nehéz mérni magunkat, nem látjuk mi van a buborékunkon kívül.

2022. ápr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1) Igy van, nezopont kérdése,es engem a nézőpontotok érdekel, ezért az ilyen jellegű kérdésekre is keress magadnak választ.
2022. ápr. 20. 15:37
 4/7 A kérdező kommentje:
2) érdekesen hangzik, rá fogok keresni :)
2022. ápr. 20. 15:40
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

Őszintén szólva marhéra nem lrdekel ilyen kérdés, inkább bosszant.

"Értékesebb ember", "hasznosabb ember"...

Mintha valami termékről lenne szó. Aztán, ha lerokkan, megöregszik, elhülyül, beteg lesz, akkor dobjuk ki. Mert nyilván valóan ugye addig "értékes" amíg minél többet hozzáad.

Én nem így mérem az emberi értéket, sőt nemméricskélek semmit sem.

Undorítónak tartom az ilyen jellegű kategorizálást.

2022. ápr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
háttööö ... a kérdés jó, de egyébként mindenkiben vannak potenciálok, hogy miben jobb, mint a mások, csak pl valaki annyira önbizalomhiányos, hogy rájön, mi tetszene neki+ miiben lenne jó, csak nem meri kibontakoztatni, pl fél, hogy az anyja leugatná, h vmien szakmunkát végez, és nem egyetemre iratkozik be, vagy pl lehet, hogy nemis önbizalomhiány, hanem az anyja nem támogatná, rögtön kitenné a szűrét, amint nem azt akarja továbbtanulni a gyereke, amit ő előírt, kitalált neki. De elvileg Isten mindenkit ugyanannyira királyra teremtett. Csak asszem, nem ismeri ezt föl mindenki magában, meg néha másokban is nehéz lehet felismerni. Szal, ezért ez, nehéz kérdés. De amúgy pl vélelmezem saját magamról, hogy intelligensebb vagyok, mint sok mindenki más, meg még pl jobban rajzolok, jók a megérzéseim és merni is szoktam rá hallgatni. Egyszer olvastam egy idézetet, hogy ,,szeretni mindenkit addig, amíg nem ad okot, hogy ne." -ezzel én is azonosulni tudok. Meg még a Survivorban mondta az egyik csaj, hogy nála 100%-ról indul mindenki , és onnan lehet lerontani;na, ezzel is így vagyok. Szerintem tökéletes megfogalmazás mind a kettő tehát.
2022. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kilora, dekara, dollarban?
2022. ápr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!