Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi is az a dominancia?

Mi is az a dominancia?

Figyelt kérdés

Szerintem a legtöbb ember nagyon félreértelmezi. Bunkóságot, a másik elnyomását, manipulálását tekintik ennek.

Én inkább egyfajta határozottságnak, büszkeségnek, kiállásnak tekintem, ami mindig passzív. Ezalatt azt értem, hogy a valóban domináns Tomi nem próbálja meg magát nyuszi Béla fölé helyezni, uralkodni rajta, de persze nem is csicskul be senkinek sem.


2022. ápr. 27. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
A dominancia a felsőbbrendűség.Ez a szó ezt jelenti.Igen a dominancia nem egyenlő a bunkózással és manipulációval és egyéb negatív tulajdonsággal.
2022. ápr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Amikor érvényesíted az akaratod a másiké felett.
2022. ápr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy jól látod, Kérdező. Pl.: munkahelyen van egy feladat, javaslatokat várnak a megoldására, a legaktívabb mmondja a megoldást, az lesz elfogadva, és a gondolatvonal mentén végzik el a többi munkatárssal, a "megmondó ember" vezetésével a feladatot. Kb.
2022. ápr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Ez olyan, hogy előbb utóbb mindenki rád hallgat, tőled kér megerősítést.

Nem elnyomod, inkább segited, iranyitod, felemeled őket.

2022. ápr. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4 Ez szerintem működhet így is, úgy is. Aki domináns, lehet egy bully pöcs, meg a világ legempatikusabb embere is.
2022. ápr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

#3 lol miafsz?


Dehogy... A dominancia nem valami kegyes, tanító irányítás, ugyanakkor nem is kifejezett zsarnokoskodás.

Azt jelenti hogy nincs egyenlőség a felek között, az egyik ember a másik felett áll a hierarchiában, és ahogy írták, az ő akarata érvényesül a másiké felett.

Egyik szinonimája a szónak az "uralkodás" ami eléggé beszédes...


Az, hogy ezt valaki pozitívnak, vagy negatívnak látja, magánügy, bár személyes véleményem szerint csak nagyon, NAGYON kevés olyan eset van, amikor a dominancia jogos. Nem páviánok vagyunk; úgy is tudunk segíteni a másiknak, és "felemelni" őt, hogy nem rendeljük magunk alá, és nyitottak vagyunk meghallgatni, és érvényesülni.

Ezt pedig kizárja a dominancia.

2022. ápr. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6.: Én ha jól értem, ez lehet kegyes is, meg negatív is.
2022. ápr. 27. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!