Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan gondolkozzak mielőtt...

Hogyan gondolkozzak mielőtt beszélek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az van, hogy néha úgy beszélek, hogy nem gondolom meg mit mondok, ez nagy hiba. Az, hogy valamit miért gondolok így nem tudom megválaszolni néha, vagy egyszerűen nem tisztázom le magamban én nem mondom azt ami nem baromság, és sokszor hülyét csinálok magamból ez miatt, és bajba is kerülhetek is. Néztem youtube-ot, van az a T.H.I.N.K módszer ami segít( T- trustful,H- helpful,I- inspirational,N-necessary, K-kind) és néha amikor izgulok elfelejtem ezeket alkalmazni. Jó, nyilván nem fog egyből menni, de van valami módszer ami alapján jobban oda figyelhetek?
2022. ápr. 29. 22:20
 1/4 roundance ***** válasza:

tudsz példát, amikor hülyét csinálsz?


mert amúgy az a sejtésem, a betűszavakból, hogy nem az az elsődleges cél, hogy nem csinálj magadból hülyét.

2022. ápr. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez kínos de megosztom. Mentségemre ez 1-2 éve történt és nem teljesen úgy gondoltam a dolgokat, ahogy mondtam. Haverjaimmal beszéltem a lányokról, és azt mondtam, hogy "Minden jó lányt, szép lányt elvisznek és csak a maradék marad". Nyilván nem nagyon jó sült el a dolog, nem értettek egyet velem, én meg hülyén éreztem magamat, de mondjuk egy kicsit igaz. Ha akkor átgondoltam volna és logikus következtetés vontam le volna akkor nem történt volna ez. Amúgy ja, nem is csak ez a fő oka hanem az, hogy aki megválogatja a szavait, átgondoltan beszél az eléggé intelligens(még ha valójában nem is, csak ezt a látszatott csalja az emberekbe).Én diák vagyok, és általánosba is meg középsuliba is eddig szerintem én voltam a legöregebb az osztályba, de mégis úgy érzem, hogy egyszerűen nem vagyok hozzájuk elég intelligens. Software fejlesztői szak, mondjuk tudok egyet - mást, de valahogy mintha szakma terén meg így általánosságba életbe jobban gondolkoznának nálam. Nem vagyok full retard (asszem), de mégis kicsit szeretnék érettebben viselkedni. Jövőre leszek végzős. 😕
2022. ápr. 29. 22:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Számolj el 5-ig, mielőtt kimondod a frankót, és gondold is át, hogy jó-e ez?
2022. ápr. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudok erről, most meg támadt is egy ötletem. Köszi szépen!
2022. ápr. 29. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!