Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet gyászolni, ha...

Hogyan lehet gyászolni, ha elakadtam benne?

Figyelt kérdés

Meghalt a háziállatom még tavaly év végén, és amikor sírtam egyszer csak azt éreztem szó szerint, hogy beleszakad a szívem és ott abbahagytam a sírást. Azóta ha eszembejut vagy szóba kerül, elkezd remegni a szám és már-már sírok, de végül soha nem "merek" sírni. Már beszéltem erről pszichológussal, mivel járok pszichológushoz bántalmazás miatt. A bántalmazás miatt egyáltalán nem tudok sírni mások előtt. Mindig nagyon precízen, tárgyilagosan válaszolok, ha kérdeznek. Itthon is csak éjszaka vagy hajnalban tudok sírni, és akkor is úgy érzem, hogy megmérgeznek a saját könnyeim és abbahagyom.


Úgy érzem, hogy nem tudom, hogyan kell gyászolni és csak gurigatom a problémákat. Mit lehet tenni ilyenkor? Mi segített neked, ha voltál már hasonló helyzetben? Hogy tudnék úgy sírni, hogy az segítsen?



2022. máj. 2. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:
22%

Részvétem. Remélem ez a cikk segíteni fog a továbbiakban:

[link]

2022. máj. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ne fojtsd el a sírást ha jön!

Ha nem tudsz mások előtt, akkor tök jól kitaláltad, hogy éjjel sírsz!

Azt viszont ne gondold, hogy megmérgeznek a könnyeid! Micsoda butaság! Ettől megkönnyebbülsz.

Esetleg csinálhatnál valami kis emlékalbumot az állatkáról, beleírsz néhány sztorit róla, meg ha van képed róla, aztán a végén írd bele, hogy elbúcsúzol tőle, hálás vagy, hogy volt neked.

A gyászfolyamatról ez a könyv is ír, elég jól: George Kohlrieser: Túszok a tárgyalóasztalnál.

2022. máj. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!