Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én nem tudok hetekig...

Csak én nem tudok hetekig hónapokig gyászolni? Szerintem elveszi idejét fontosabb dolgokról embert!

Figyelt kérdés
2021. dec. 22. 08:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Akkor én milyen ember vagyok szerintetek?
2021. dec. 22. 08:51
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Mindenki másképpen gyászol, másképpen dolgozza fel az őt ért veszteséget. Senkinek semmi beleszólása ebbe.
2021. dec. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit jelent számdora a gyászolás. Én gyász mellett is folytattam a számomra fontos dolgokat.

Ha arra gondolsz, hogy van, aki teljesen befelé fordul, igen, ilyen is van. Ahogy már írták, nem vagyunk egyformák.

2021. dec. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
A gyász, szerintem sem azt jelenti hogy magadba fordulva egy gubbasztasz. Hanem azt hogy szeretettel emlékezel a szép pillanataitokra, persze ez így most eléggé nyálasan "hangzik".
2021. dec. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2021. dec. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


2-es válaszoló voltam

2021. dec. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Idén három embert gyászoltam. Egy kollegámat akit a covid vitt el, a legjobb barátom aki motor balesetben vesztette életét és a nagymamám aki végkimerülésben hunyt el.


A kollegám hetekig beteg volt, kórházban feküdt, beteges, idős volt. Felnéztem rá, rengeteget tanultam tőle és megviselt a távozása.

Három napra rá a legjobb barátom is távozott, 24 évesen. Nem ő volt a hibás, de ez nem hozza vissza. Az ő halála viselt meg a három közül a legjobban. Mai napig fel fel törnek az emlékek, pedig több mint fél éve volt.

Nagymamám októberben távozott, elötte két hónapig a kórházi ágy és a saját ágya között ingázott, állapotától függően. Nagyon szenvedett, így egy kicsit megkönnyebbülés érte a családot amikor elment, hogy tovább nem kell szenvednie.


Nem érzem magam rossz embernek azért mert a legjobb barátomat jobban gyászoltam mint a nagymamám. Mindhárom gyász megviselt, de mindet másképp éltem át.

Nem lehet ‘jól’ és ‘rosszul’ gyászolni.

2021. dec. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A gyászt én nem "csináltam", én inkább elszenvedtem. Én rám rámtört olykor-olykor váratlanul. Nem Te gyászolsz, hanem megéled a gyászt. Szerintem ne görcsölj ezen!
2022. jan. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!