Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen egy sztereotipikus...

Milyen egy sztereotipikus sváb ember?

Figyelt kérdés
Magam is sváb származású vagyok, bár nem élem a kultúrát, és kíváncsi lennék, vannak-e sváb sztereotípiák.
2022. máj. 3. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egyet ismerek:


"A skótok azok, akiket a svábok elzavartak maguk közül, mert szórták a pénzt."


Szintén van bennem sváb is, bár én nem tartom az 1/xxxx arányt annyira fontosnak hogy jelentőséget tulajdonítsak neki, akár sztereotípiákkal. Felesleges. Magyar vagyok, nekem ennyi teljesen megfelel.

2022. máj. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A takarékosság, garasoskodás, az észszerűséget felülmúló csuszatolás.
2022. máj. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

A bezárkózás. Nézd meg a sváb házakat ( nem sok maradt). Mint egy erődítmény, a telek elején a ház, a bejárat a ház magasságáig zárt kapu. Zárt udvar. Nem látsz be az udvarára. Soroksáron, a Hősök tere körül, Budakeszin, Budaörsön még látsz néhányat.

Az 50-60-as években meg összezártak. Törték a magyart az idősebbek. Ha volt egy magyar, 2 sváb, azonnal átváltottak svábra.

2022. máj. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem szupermarketben mindenki svab volt a kornyekbeli svab falvakbol. Egy szot nem tudtak nemetul, a vecet pisiles utan nem huztak le, es tobbeknel szokas volt, hogy egy furdovizben furdott vegig az egesz csalad. De mindezt teletoltott hatalmas sarokkaddal. Csak azt tudom, a nemetek nem ilyenek, nagyon nem.
2022. máj. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, egy svábbal randizgattam, róla kiderült hogy munkamániás, segítőkész ember, viszont könnyen ki is használják. Aztán egy másik svábbal is véletlen megismerkedtem, ugyanez elmondható volt róla is. A pénzügyeiket nem tudom, szerintem jól spórolnak, magukra keveset költenek.
2022. máj. 3. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szorgalmas,dolgos, kapzsi emberek,nagyon tiszta és rendezett nép.

Nézz meg néhány sváb települést

2022. máj. 3. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szorgalmasak, rendszeretők, tiszták és rendszeretők, törvénytisztelők. Nagyobb részük hívő. A családtagok nem költöznek messze egymástól, és zártabb családi kolóniákban élnek általában. (Tudok példát arra, hogy a szülők házának kertjébe építkezett a kisebbik fiú, a nagyobbik fiú a második szomszéd, a lány is az utcában maradt). Spórolósak. A tőlem pár településsel odébb lévő sváb faluban mondják: Egyszerre a tv és és hűtő biztos nem üzemel. Az egyik mindig ki van húzva. :D

A sváb falvak nagyon rendezettek, a fű zöld és szépen nyírt, csend és rend van mindenhol általában.

Viszont összezártak, kapzsiak, nagy részük sunyi és törtető. Nagyon irigyek tudnak lenni, és nem fogadják el a környezetükben a számukra idegen elemeket. Ezért nincs sváb faluban cigány és román, egyéb bevándorló.

Jó szőlőművelők, kertészek.

Példa, hogy munkatársam maszekban elment egy teljesen sváb kis faluba ácsmunkát csinálni, és csak vasárnap ért rá. Ahogy beindította a láncfűrészt, már rögtön jöttek az utca népe és elzavarták. Magyar falvakban megszokott a vasárnapi zajongás, sváb falvakban ez nincs így.

Főleg az idősebb sváb nőkön látszik az általában kék szem és komoly becsmérlő tekintet.

Ilyen települések pl.: Óbánya, Pusztavám, Mór, Solymár, Németbánya, Bakonykoppány, Csolnok, Hajós, Piliscsaba.

2022. máj. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsi a fogalmazásért, csak siettem.
2022. máj. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédom sváb ember:Visszafogott,csendes,a másik szomszédba kocsma van,de ő még nem volt ott,spórolós,mindent próbál maga megcsinálni a ház körül(gondolom,hogy ne kelljen fizetnie másnak).Az a hobbija,hogy a környékbeli erdőkbe elmegy sétálni a családdal,vagy egyedül.Mérsékletes,nem iszik,nem dohányzik,nincs elhízva.Sokat olvas,sok mindenben jártas.Magyar faluba lakunk,a többiek,magának valónak tartják.Mint szomszéd elvagyok vele,nem zavar semmibe,de nem is barátkozik különösebben. Ezek a tulajdonságok kb minden svábra igazak.
2022. máj. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!