Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Frusztrációkeltő (és azt...

Frusztrációkeltő (és azt élvező), vagy inkább együttérző típus vagy?

Figyelt kérdés

Én két nagy típusba sorolom az embereket, két nagy halmazt tartok nyilván személyiségjegyekből. Az egyik típus, az az empatikus, együttérző, aki ha valakinek valami baja, gondja van, függetlenül attól, hogy mennyire tartjuk jogosnak vagy sem, nem érvényteleníti, nem ítélkezik, hanem vígasztalja a másikat, átérzi, hogy a másik ember lelkileg válságba került és ha úgy látja, hogy bagatell a dolog, akkor inkább buzdítja, hogy nem súlyos a gond és hamar túl lesz stb.

A másik személyiségtípus pedig az a megmondóember, aki kioktat, kigúnyol ("mit nyafogsz?" stb), szinte örömét leli abban, hogy nem elég a másik baja, még rúghat bele egyet, afféle bajhelyeslő-kárörvendő típus, aki élvezi, hogy a másik emberben frusztrációt idéz elő. Aki nem törődik azzal, hogy a nyers ítélkezése megbántja a másikat, feljogosítva érzi magát, még akár büszke is rá, hogy ő aztán "milyen keményen" megmondja a frankót.


Te melyikbe sorolod magadat? (Többnyire. Mert mindannyiunkkal előfordulhat, hogy a legjobb indulat mellett is "beszólunk" a másiknak, vagy a bajhelyeslő is néha lehet együttérző, de engemet az érdekel, hogy ki milyen főtípusnak tartja magát.)


Még egy példa, ugyanarra témára:


-Nem igaz már! Pont a szabad napomon esik az a kiba... eső... De utálom, elrontja a hangulatomat!

-Sajnos igen, sajnálom, hogy megint kifogtad, talán a legközelebbi hétvégén akár el is tudsz menni strandra, szorítok neked.



-Nem igaz már! Pont a szabad napomon esik az a kiba... eső... De utálom, elrontja a hangulatomat!

-Kell az eső! Ebben az évszakban amúgy is számítani kell rá! Ne picsogjál már itt nekem!


Szóval melyik? :D



2022. máj. 4. 14:40
A kérdező szavazást indított:
Megértő, empatikus vagyok, ahol lehet, vígasztalok. Próbálom tompítani, csillapítani a másik baját.
Megmondom a magamét, nem érdekel, ha túl nyersnek tűnök. Akár kárörvendek is.
Egyik sem, kifejtem.
12 szavazat
 1/2 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Megértő, segítő, támogató ember vagyok. Jót tenni öröm, legalábbis számomra, mert naponta ezt teszem.

Csak azzal vagyok negatív , aki szemétkedett velem, de alapban mindenkivel nagyon pozitív vagyok.

2022. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Másokkal együttérző, saját magammal frusztrációkeltő.
2022. máj. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!