Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy fontos döntést alaposan...

Ha egy fontos döntést alaposan megfontoltam, átgondoltam a következményeit még mielőtt döntöttem volna, ennek ellenére utólag néha saját magamat kell győzködnöm arról, hogy helyesen döntöttem, ez azt jelenti, hogy nincs elég önbizalmam?

Figyelt kérdés

Olyankor úgy érzem, hogy helyesen döntöttem és legtöbbször úgy is van, de néha utólag mégis saját magamat kell meggyőznöm a döntésem helyességéről.


Ez csak a fontos döntések esetén szokott így lenni nálam, szóval nem minden esetben. Probléma nélkül el tudom dönteni, hogy hogyan öltözködjek vagy hogy inkább kosarazni vagy biciklizni menjek például.



2022. máj. 5. 12:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy bizonyos fokig mindenkivel így van és nincs köze az önbizalomhoz ebben a megvilágításban. Hidd el, pl a legnagyobb sztárok akik ezrek előtt lépnek fel, vagy politikusok akik meghoznak egy fontos döntést is elbizonytalanodnak. Elbizonytalanodnak és később ők is utánagondolnak a dolgoknak.


Ez egy nagyon emberi dolog és elkerülhetetlen. Sokszor fogsz ezzel az érzéssel találkozni, hiszen senkinek nincs egy kristálygömbje hogy lássa a jövőt…


Nyilván azért rágódsz rajta utána mert szàmodra fontos dologról van szó. Amit tehetsz ellene, hogy egy kicsit “leszarod“ és „lesz ami lesz, egyszer végigvettem és mostani szituació alapján a legjobb döntést hoztam“ alapon hagyod hogy megtörténjen az élet.

2022. júl. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!