Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Fontos! Mit tegyek? Milyen...

Abalen kérdése:

Fontos! Mit tegyek? Milyen következményei lehetnek? Van e, okom félni?

Figyelt kérdés

(3-an voltunk barátok egymással. Mindhárman osztálytársak voltunk, jól megvoltunk, minden hétvégén egymásnál aludtunk.)


Arról van szó, hogy közel 1,5 évig baráti kapcsolatban voltam az osztálytársammal. Majd, idővel, egy lány személy, akit (általánosból) régóta ismerünk, elkezdte befúrni magát a barátságunk közé. Ennek, oka az, hogy nekem szerelmet vallott, de én elutasítottam őt. És, ő bosszúból elfordította tőlem az egyik barátomat. Nos, ez alapjában véve is idegesítő, és elég szomorú, mert meg kellett tudni, hogy az igazi barát igazából nem is igazi, mert csak úgy elfordulni egyik pillanatról a másikra, holmi hazugságért nem szokás, és nem kedves gesztus. Ő ezt azzal magyarázza, hogy megsajnálta. Mindegy, tovább léptünk rajta, majd egyre-egyre csak azt vettük észre, hogy csesztetnek minket, és az a lány uszítja ránk a volt barátunkat. (Butaság volt), de vissza-vissza piszkáltunk mi is, azért, hogy nehogy az legyen a vége, hogy ránk szállnak. (...) Nos, az utóbbi időben eldurvultak a helyzetek, és az az illető, oda jött hozzám, és ezt mondta az iskolában a szekrényünk előtt: "én úgy megvernélek", mondtam neki (mert nagyon ideges lettem), hogy: "akkor gyere, most vagy soha"! Meg is tette, nekem jött halántékon ütött, én meg belevertem a fejét a szekrénybe önvédelemből (ami szintén butaság volt, mert le kellett volna fogni), ő összerogyott, majd fel kelt és elszaladt, valahova, meg amúgy is indulni akart, mert ellógott testnevelés óráról, mert a lány is ment haza, mert neki vége volt az óráinak és szólt neki. (ezt az egész esetet több tanár is látta, köztük az osztályfőnök is, de nem igazán foglalkoztak vele, mint ahogy mással sem!). Mi indultunk le egyből a testnevelés órára (100 percesre.)

Mikor vége volt az órának mentünk fel a szekrényhez, és fel volt szakítva a zár és eltűntek a cuccaim a szekrényből. Majd, gyors körül néztem, és az osztályterembe meg is találtam a táskámat a pad tetején.

Aztán észrevettem, hogy a sapkám is eltűnt, majd pont jött ki a takarító nő, az egyik osztályból és gyors, oda mentünk a barátommal, és megkérdeztük, hogy nem e látott valamit, vagy nem e megtalálta. Kérdezte, hogy: "nem e egy fekete baseball sapka volt e?". Mondtam, hogy: "de, az volt". Ki volt dobva a kukába. És említette, hogy még rá is kérdezett az illetőre, hogy: "miért dobja ki azt a sapkát a kukába?". Leküldött minket az igazgatóiba, és elmeséltük, hogy mi történt, meg említettük, hogy sejtjük, hogy ki volt az, mert van egy kis nézet eltérésünk az illetővel. (...) Másnap bejön az igazgató, és az illető, fel is vállalta tettét az igazgatónőnek, cserébe a zárat meg kell csináltatniuk, és igazgatói figyelmeztetést kapott tudomásom szerint. Viszont, a volt barátunk elkezdte hirtelen mondogatni az igazgató nőnek, hogy mi miket tettünk ellene, meg, hogy mi kidobtuk a sapkáját és ő azért dobta ki az enyémet. Mi természetesen megválaszoltuk az igazat, hogy: "nem tettünk ilyet, se hasonlót". (Elvégre miért is tettünk volna ilyet, hiszen az igazgatóságot a szüleim ismerik, meg a barátom szülei is jóban van velük, isten őrizz, hogy szégyent hozzunk magunkra, szüleinkre, meg hát amúgy is!) Egy pár napig aztán minden rendben ment. Megnyugodtak a körülmények, leálltak az ellenünk irányuló piszkálódások. Meg is nyugodtunk, fellélegeztünk végre egy kicsit. (...) Tegnapi napon, viszont azt vesszük észre, hogy jön értem az osztályfőnök és menni kell az igazgatóiba, le is mentünk, és elkezdett kérdezgetni, hogy mit tettünk, meg, hogy minek akarjuk őket szétválasztani, meg, hogy nekik bővebb információik is vannak az ügyről kezdjek el beszélni róla.

Le voltam döbbenve, alig bírtam megszólalni, azt se tudtam miről van szó, majd kifejtette az igazgató nő, hogy milyen információi vannak az ügy kapcsán, ezeket mondta: "Feltételezzük, hogy te vagy a barátod dobta ki a drága sapkáját." és "Hogy miért mondtam olyat, hogy bemegyek Blahó bátyámhoz, és úgy kirúgatom őt/őket mint a sz*rt".

(Blahó ..., a főigazgató, és való igaz, hogy egymás közt úgy hívtuk az igazgatóság irodáját, hogy Blahó bátya kunyhója, már tavaly 9. óta, de ez egyáltalán ide se tartozik, és az idén nem is használtuk még ezt a szót.)

Én már majdnem bőgtem, mert azt sem tudtam, hogy miről van szó, meg azzal fenyegettek az igazgatóiba, hogy javasolni fogják, hogy tegyenek a szülők ellenem/ellenünk rendőrségi

feljelentést, vagy, átadják valami Fegyelmi Hatóságnak, aki majd eljár az ügy kapcsán, mert ők nem fognak nyomozgatni, ha nem tudnak rendet tenni minél hamarabb. (És ez mellett, még azzal is vádolnak minket, hogy mi a lány nagymamájához elmentünk és tiszteletlen leveleket dobáltunk be, meg becsöngettünk az éjszaka közepén hozzá, amikor én a lány nagymamájával nagyon jó kapcsolatot ápolok, piacolni szoktam vele járni, rendszeresen beszélek vele. És elmentünk anyukámmal ezt tisztázni és kiderült, hogy többször is történt már ilyen, de egyáltalán nem feltételezi a mama, hogy mi voltunk. Hiszen, miért is tettünk volna ilyet. Nos én ezt elmondtam az igazgató nőnek, ő nem hitt se nekem/se a barátomnak, ugyanis én utánam őt is behívta.) Hétfői napon (2013.09.30.) délután negyed 3-ra kell anyukámnak be mennie, és megpróbáljuk majd tisztázni az ügyet...


És az lenne végső soron a kérdésem, hogy milyen következményei lehetnek ennek? Mennyi, az esélye, hogy feljelentenek minket? Mire számíthatok? (Nem akarom, hogy nagy baj legyen ebből az egészből és más hazugságai miatt sem akarok bűnhődni a semmiért.) Elismerem mi is vissza fenyegettünk amikor ők tették azt. Meg kitaláltunk egy képzeletbeli embert aki majd megvéd minket, és azzal fenyegettünk vissza, de ezen kívül tényleg nem tettünk mást. És a barátságukat se akarjuk szét szedni, sose volt rá okunk és nem is lesz. Minél hamarabb várom a válaszokat! És előre is köszönöm a segítséget!



#barát #rágalmazás #elismerés #jövő #bosszú #feljelentés #Van e okom félni? #Barátok bosszúja #Istenem segíts!
2013. szept. 28. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Fúú az ilyen embereket megrudgosnám,elásnám,kiásnám lehugyoznám megint elásnám. De nyugi nem lesz semmi gáz belőle. Inkább csapdosd párszor szájba ( jó párszor ) és kész. A verésből mindenki tanul.
2013. szept. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezáltal megnyugodtam, hogy nem lesz belőle gond. Tegnap este alig bírtam elaludni emiatt és óránként felébredtem.. Most már szerintem fogok tudni jobban aludni. Még egyszer köszönöm.
2013. szept. 28. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!