Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen tettek alapján mondod...

Milyen tettek alapján mondod azt valakire, hogy ő alázatos?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert párszor már hallottam, hogy mondják ezt valakire, de pozitív tulajdonságként. Viszont ha a szó definícióját nézem, nekem inkább olyan mintha önbizalomhianyos emberre vonatkozna, aki mindig másoknak rendeli alá magát. Szóval most nem tudom eldönteni, hogy jó ha ezt mondják valakire vagy inkább negatív :D ti milyen viselkedést értetek ez alatt?
2022. máj. 7. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet pozitív és negatív értelemben is használni. Ma már inkább akkor pozitív, ha valamilyen ügyhöz célhoz áll hozzá alázattal, mondjuk egy sportoló kitartóan küzd a sikerért, és nem hisztizik, ha mások jobbak nála, hanem elfogadja, hogy ők (eddig) többet dolgoztak érte.

Emberekhez ma már nem igazán pozitív dolog alázattal állni szerintem. Tehát aki alázatosan közelít a főnökéhez, azt inkább mondjuk s#gnyalónak.

2022. máj. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Van pár hasonló kérdés, érdemes megnézned a válaszokat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Szerintem egyébkétn az alázat azt jelenti, hogy mások igényeit a sajátom elé helyezem. Semmi köze az önbizalomhiányhoz, sőt, én inkább azt mondanám, hogy akinek van önbizalma, az képes alázatos lenni, hiszen tudja a saját és mások értékét.

Az alázat egy abszolót pozitív dolog. Akik önbizalomhiányosok, azok nem azért csinálnak meg dolgokat másoknak, mert úgy gondolják, hogy mások érdeke az övéknél előrébb való, hanem azért, mert azt szeretnék, hogy elfogadják őket.

2022. máj. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat! Így már tisztább, kicsit rosszul értelmeztem :D
2022. máj. 7. 10:58
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Arra szokták mondani, aki a saját egóját és hiúságát képes elnyomni nemesebb dolgokért.


Például a tudás megszerzése, az igazság megismerése, a segítségadás érdekében.


Abban van alázat, aki tudja, ha egy helyzet nem az ő személyéről szól, hanem magasztosabb dolgokról.

2022. máj. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!