Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az önfejlesztés valójában egy...

Az önfejlesztés valójában egy felszínes bullshit?

Figyelt kérdés
2022. máj. 9. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Pont, hogy nem. Fejleszd magad és nem leszel felszínes bullshit. Nyilván fontos, hogy milyen téren.
2022. máj. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Az önfejlesztés önmagában nem baromság, az a része rossz amikor azt mondják, hogy mindenki jó úgy ahogy van, csupán a világ szemét. Sztem fontos törődni magunkkal minden téren.
2022. máj. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mi azzal a baj, ha azt gondoljuk, hogy mindenki jó úgy ahogy van?
2022. máj. 9. 15:58
 4/12 A kérdező kommentje:
A világgal vannak problémák, de jobbá lehet tenni.
2022. máj. 9. 16:00
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Részemről ezzel az a baj, hogy nem rendelkezik önkritikával az illető.

Belül biztosan érzi valaki, ha vmi fejlesztésre szorul. Még egy autó sem tökéletes, akkor mi sem vagyunk, de törekedhetünk. Mindenesetre ez elég bonyolult téma és többfajta megközelítés is létezik. A Szabó Péter féle tréningezős majmokat pl. elég károsnak tartom.

2022. máj. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szabó Péter káros, de szerintem maga az önfejlesztés is. Ha nem vagyunk tökéletesek akkor mi értelme tökeletességre törekedni? Az autó egy tárgy, de mi nem vagyunk tárgyak. Az ember egy társ mellett tud igazán fejlődni.
2022. máj. 9. 16:06
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Az önfejlesztés nem a tökéletességre való törekedésről szól. Lehet, hogy ezek a Szabó Péter szerű sarlatánok ilyen értelemben használják, de az önfejlesztés sokfelé ágazik, megtanulhatsz idegennyelveken beszélni vagy hangszereken játszani, de az érzelmi intelligenciádat is fejlesztheted stb.
2022. máj. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Fejlődtem már úgy sokat, hogy nem vettem fel ezt az önfejlesztési mechanikát. Lettek barátaim és melletük rengeteget fejlődtem. Biztos többet fogok fejlődni, ha lesz majd egy jó párkapcsolatom. Ha az ember társaslény miért kell úgy tenni, mintha nem azok lennénk? Miért elvárható ez az önfejlesztés, önboldogulás és stb, ha mi nem magányos lények, hanem társaslények vagyunk? Nem ez a probléma, hogy úgy teszünk mintha nem lennénk társaslények?
2022. máj. 9. 16:29
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

7-essel egyetértek, nagyon sokrétű az önfejlesztés.

Lehet társas magányban is élni és egyedül is de nem magányosan.

Ezt mindenki magának találja ki, mire van igénye.

2022. máj. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Társasmagány nyilván borzalmas rosszabb, mint egyedül. Természetesen nem ilyen kapcsolatokra gondoltam az előbb.
2022. máj. 9. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!