Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a lányról aki nem mer megnyitni Facebookon neki küldött YouTube videót, mert azt hiszi hogy vírus?

Figyelt kérdés
2022. máj. 11. 04:05
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Például: [link]

Most semmit nem tettem mögé, de ha elkészítettem volna az oldalt, akkor ha rákattintasz, szépen odavisz, és ott azt látod, amit én akarok, hogy láss, és közben az kezdi el rágcsálni a géped, amit én tettem arra az oldalra.

2022. máj. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Nem a YouTubera fog vinni a YouTube link ha Facebookon van?
2022. máj. 11. 09:31
 13/29 anonim ***** válasza:

Az is előfordulhat... ugyanis egy szervernek IP címe van, nem neve. Azt pedig egy másik szerver mondja meg, hogy ha beírsz egy nevet, annak mi az IP címe. Ezt a szervert szintén meg lehet támadni, de az már egy nemzetközi súlyú, kemény bűntény, amire országok fognak megmozdulni.

Ezzel együtt már volt ilyen.


Az előzőt a böngésző javította, küldök még egyet: [link]

2022. máj. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
És ha egy saját videómat küldöm el neki így az is lehet akkor más jó?
2022. máj. 11. 14:23
 15/29 anonim ***** válasza:

Ha egy vírus megfertőzte a gépedet, akkor küldi majd helyetted is az áldást.

Akkor úgy fog kinézni, MINTHA te küldted volna.

Megértem azt, aki ezt nem futtatja le.

2022. máj. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy youtube linket küld helyettem
2022. máj. 11. 14:37
 17/29 A kérdező kommentje:
???
2022. máj. 11. 14:37
 18/29 anonim ***** válasza:

Te életedben nem hallottál még trójai programokról?

Nem semmi.

2022. máj. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező

Azt értsd meg, hogy a webfejlesztő, hackerek, és egyéb szakértők képesek a webre, az internetre tartalmat előállítani. Ezt azt jelenti, hogy weboldalakat képesek készíteni. Egy weboldal bárhogy kinézhet, akár nagyon hasonlóan a youtubehoz. Csak más lesz az url-je. De mi van akkor, ha ez az url hasonló, megtévesztő ahhoz, mint pl a youtube. Például youtube.hu vagy youutbe.com stb.

Ezeket nagyon nehéz észrevenni, nagy figyelmet és fegyelmet igényel hogy észrevegye valaki. Egyszerűbb akkor már nem rákattintani.

Ha meg valaki rákattint egy ilyen linkre, akkor mi történhet? Lehet hogy csak sima adatlopó oldal, email jelszó stb adatokat próbál kicsikarni valami hamis login oldallal. De az is lehet, hogy komolyabb és valamilyen böngészőhibán keresztül kártékony szoftvert telepít a gépedre.

Lényeg az hogy nagy baj lehet ha az ember nem figyel és összevissza kattintgat mindenre.

2022. máj. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Azt a részt Nem értem hogyha én feltöltök egy YouTube videót akkor megtörténhet hogy azt nem a YouTube ra töltöm fel a saját fiókom ra hanem egy arra megtévesztően hasonlóra? Megtudja az email címemet ellopja a jelszavamat is, hogy be tudjak lépni oda, fel tudjam tölteni a videót majd ha valakivel megosztom annak vírust küld rajtam keresztül?
2022. máj. 12. 02:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!