Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi oka lehet annak, hogy az...

Mi oka lehet annak, hogy az emberek gyakran más néven szólítanak?

Figyelt kérdés

Biztosan apróságnak tünik a dolog, de engem kezd bosszantani. Reginának hívnak és szerintem illik is hozzám, a Regi meg pláne. Ennek ellenére gyakran kerülök olyan helyzetbe, hogy teljesen máshogy hívnak akár huzamosabb ideig is. Pl.egy volt osztálytársam sokszor Encinek hívott, a volt munkahelyemen az egyik felettesem Petrának meg Andinak hívott hónapokon keresztül. Most néhány napja megismertem egy srácot, aki nekem amúgy abszolút be is jön és már többször is Szandinak hívott. Először teljesen véletlenül aztán meg mondta, hogy neki olyan Szandis vagyok, úgyhogy többször is köszönt már úgy, hogy "Szia Szandi", pedig 100%ra tudja, hogy mi a nevem, mert eleinte ő maga javította ki Regire.

Ennyire nem illene hozzám a nevem? vagy átlagos vagyok és sokaknak van egy hozzám hasonló ismerőse, aki miatt így hívnak? Jogosan kezd ez rosszul esni?


2022. máj. 11. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy az emberek egy része nem tudja megjegyezni a neveket, de tudja, hogy bemutatkoztál, ezért nem meri megkérdezni és úgy hív, ami dereng neki vagy eszedbe jut rólad neki.

Én pl új vagyok egy munkahelyen és az első 1-2 héten minden nap kb 6 ember mutatkozott be nekem, gondolhatod, mennyire tudtam megjegyezni mindenkit.:D Azóta valamivel jobb, meg benne vagyok fb csoportban így, ha látok egy ismeretlen nevet a beosztásban, gyorsan rákeresek és próbálom memorizálni a nevet.

2022. máj. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez is lehetséges, de ez a srác tutira tudja a nevemet, aki most elkezdett teljesen máshogy hívni.
2022. máj. 11. 20:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet nagyon rosszul incselkedni próbál. Voltam pl cukrászdában, ott minden női dolgozó "Mária" névre hallgatott, annak ellenére, hogy senkit nem így hívtak, mert az egyik munkatársunk nem akart bajlódni a neveinkkel.:/ Valaki meg a külseje, személyisége miatt kap új nevet. Igazából bármilyen oka lehet.

Kérdezd meg miért hív így, hátha ad valami magyarázatot és közöld vele, hogy neked ez nem esik jól.

2022. máj. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!