Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Téged zavar, ha nem megfelelő...

Téged zavar, ha nem megfelelő módon szólítanak meg?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy bunkón szólnak hozzád, hanem arra, hogy ha valaki "Helló"-val üdvözöl, miközben utálod a tegezést, vagy pl. ha valaki nem mer visszategezni, miközben régebben felajánlottad neki, tehát ha a magázódást nem bírod. Ettől már ellenszenves lehet valaki?
2021. ápr. 8. 16:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem lesz az illető ellenszenves emiatt, ha egyébként normális velem, de amúgy zavar, amikor magáznak. 23 éves nő vagyok és sokan mondták már, hogy fiatalabbnak nézek ki a koromnál, első látásra a legtöbben azt tippelnék rólam, hogy még gimibe járok (ami mellesleg elég jól is esik), és emiatt a boltban, hivatalos helyeken is sokszor letegeznek, viszont időnként találkozok emberekkel, akik magáznak, ami elég szokatlan és olyankor mindig megijedek, hogy csak udvariasságból tegeznek, vagy tényleg idősebbnek nézek ki valami miatt?
2021. ápr. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez egy elég nehéz helyzet. Nem tudom hogy hány éves vagy/ hány éves ön :) de sokszor én sem tudom eldönteni hogy kinek hogyan köszönjek. Amúgy engem nem zavar mondjuk én elég fiatal vagyok így még nem magáztak le
2021. ápr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Engem az zavar, ha a szüleim, főleg apám, a rendes keresztnevemen szólít (Péter) a megszokott Peti helyett


Egy kibírhatatlan, összeférhetetlen figura, és a fél nap azzal telik el hogy azt találgatjuk hogy mi a frász baja van megint: Én nem hívom őt a keresztnevén se kötekedésből, se viccből, de még véletlenül sem, akkor ő se hívjon az enyémen se kötekedésből, se viccből, se "véletlenül", mert k***ára nem tetszik, meg nincs ehhez energiám


Szóval igen, zavar ha munkahelyen kívül nem úgy szólítanak

Munkahelyen fel se veszem az emberek viselkedését, de a rokonaimtól én többet várnék

2021. ápr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem ha magáznak, a "fiatal úr" megszólítást is nagyon bírom. :D

Annak ellenére hogy 22 éves vagyok, már sokszor kerültem ilyen helyzetbe. Sokszor én sem tudom eldönteni hogy ki melyik köszönéstől fog megsértődni, volt már hogy osztálytársam anyukájának "csókolom!"-mal köszöntem és annyira megsértődött hogy rendesen bűntudatot keltett bennem azzal hogy folyamatosan mérgesen nézett rám.

Úgyhogy azóta én a "Helló"-t szoktam használni, de van aki ezen is megsértődik, nagyon nehéz behatárolni azt hogy kinek mivel érdemes köszönni, ha pedig nem köszönsz az megint bunkóság.

2021. ápr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
30 év körül vagyok, és a boltban sokszor fiatal eladók is magáznak, bár annyinak nézek ki, mint a valódi korom, ehhez képest néztek már fiatalabbnak meg idősebbnek is. De öregbácsis megjelenésem nincs.
2021. ápr. 8. 16:53
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A munkám során (orvos vagyok), baromira zavar, ha kapásból letegeznek. Fiatal vagyok, ráadásul még a rendes koromnál is fiatalabbnak nézek ki, de akkor udvariatlanságnak gondolom. Én szeretem ilyen szituácóban megtartani a kellő távolságot, nem hiszem, hogy bratyiznom kellene a páciensekkel.

Olyan is volt, hogy bejött valaki a rendelőbe, köszönt, hogy "Szia". Erre -alapvetően megszokás miatt és nem kifejezetten azon célból, hogy kellemetlen helyzetbe hozzam a beteget- viszonoztam, hogy "Jó napot kívánok".

Erre közölte velem a páciens, hogy "Nyugodtan tegezhetsz". Hát...

2021. ápr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#6:

Nos, az orvost marhára nem illik tegezni, főleg ha nem is ismerjük személyesen, szal az a páciens nem enyhén tapló volt.

2021. ápr. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#7: Van pedagógus a családban, aki sokat emlegeti, hogy a gyerekek szülei tegezik őt, és eléggé zavarja. Természetesen az ilyenek egyébként is tapló, lekezelő módon szoktak beszélni velük, sajnos.


Sokan az én korosztályomat szeretik szidni (huszas éveim közepén járok), de az én tapasztalataim alapján a mostani 30-as korosztálynál találkoztam a legbunkóbb, legelviselhetetlenebb emberekkel (hatalmas tiszelet a kivételnek)



Mindenki azt hiszi hogy ő annyira egyedi meg kivételes, de mellette meg semmi felelősségtudat nincsen

2021. ápr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én együttérzek veled, Peti :c

Én sem szeretem ha nem a becenevemen szólítanak. :(

2021. ápr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem szeretem a magázódást, de ennyi alapján nem fogok véleményt formálni senkiről, apróságnak tartom.
2021. ápr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!