Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban így kell gondolkozni?

Valóban így kell gondolkozni?

Figyelt kérdés
Egy terapeutás ülés után mentem haza, kétes helyen, erre a buszmegállóban várakozva elkezdett velem ordibálni a semmiért egy ~25 éves jól szituált lány. Engem az ilyenek nagyon megviselnek, el is meséltem a következő alkalommal. A válasz az volt, hogy fogadjam el, hogy ő más közegben szitualizálódott, ezért ilyen. Én tovább vittem, hogy mi van, ha kirabolnak, vagy lekéselnek, az is csak a rosszul szitualizáltság miatt van-e, de szerinte igen, és szegények nem tehetnek róla. Komolyan így kéne gondolkodni?
2022. máj. 12. 06:18
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Nem. A lány drogos volt?
2022. máj. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Valószínűleg igen, de ő nem tehet róla, csak én, mert nem értem meg.
2022. máj. 12. 07:39
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Valamit félreértettél.

Az igaz, hogy az ilyen emberek a nevelés és a környezet hatására váltak olyanná amilyenek, ami miatt nem magát az embert kell hibáztatni, hanem a kormányt, ami nem foglalkozik ezzel a problémával (de a legtöbb nyugati ország se).

Szóval a lényeg az, hogy ezek az emberek a környezetük miatt olyanok amilyenek, úgyhogy bármit csinálnak az a saját problémájukról szól, nem rólad, úgyhogy kár emiatt rosszul érezned magadat. Az a lány pl. nem azért ordibált mert veled bajod volt, hanem bárkivel ordibált volna, akit talál.

Amúgy nem szitualizálódott-at keleltt volna írnod, hanem szocializálódott-at.

2022. máj. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!