Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem számít semmit...

Miért nem számít semmit társadalmi hasznosság szempontjából, ha komoly tanulmányokat folytattam, és tartós beteget ápoltam, valamint betegápolás mellett megpróbáltam önkéntes munkát is végezni?

Figyelt kérdés

A "láblógatást" még hírből sem ismertem soha. Kifejezetten arra törekedtem tanulmányaim során, hogy lehetőleg színötös legyek, de legalább négyes átlagot érjek el minimum.


Ismerőseim java része dicsérni szokott, hogy mennyire kitartó és kemény munkára vagyok képes, ha el akarok érni valamit. De ez nem számít a munkaerőpiacon? Esetleg referenciát kellene adnom?



2022. máj. 12. 09:22
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Attól, mert 4-es 5-ös tanuló vagy még nem jelenti azt, hogy eltudsz látni bármilyen feladatot is. Ahogy anno az egyetemen mondta az egyik oktatóm. Hiába tudna az egyik ismerőse 500 oldalas disszertációt írni a kilincsről, ha közben megfagyna odakint, mert nem tudja használni.
2022. máj. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
83%

A "színötös", meg négyes utólag senkit nem érdekel a való életben. Ennek egész egyszerűen később semmi jelentősége, csak akkor számít, ha tovább akarsz tanulni, a felvételihez.


"kitartó és kemény munkára vagyok képes" - ez remek, ezt kell egy munkáltatónál naponta gyakorolni és megmutatni. Az, hogy képes vagy, de nem csinálod, vajmi kevés.


A betegápolásért, gondolom, kaptál ápolási díjat (már, ha saját családtag ápolására gondolsz), azért ez jár, később ez max. akkor referencia, ha hivatásos betegápolónak mész. Ha teszem azt asztalos akarsz lenni, akkor ez senkit nem fog érdekelni.


Az önkéntes munka meg... nagyon szép és jó, de annak pont az a lényege, hogy nem remélünk érte semmit cserébe. Állatokat etetni, gondozni, ételt osztani... stb. A munkaerőpiacon nagyon-nagyon kis eséllyel lesz referencia.

2022. máj. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
A betegápolásra felvehettél egy többé-kevésbé röhejes ápolási díjat (anno én nem is igényeltem, utólag meggondolva már lehet, hogy kellett volna, igaz, akkor még még kevesebb volt), ez hivatott tükrözni a társadalom megbecsülését ezen a téren:S
2022. máj. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Az érdemjegyeknek ÉRTÉKMÉRŐ-ként kellene tükrözniük azt, amilyen erőfeszítést tett az ember a tanulmányai során. (Volt, hogy több órát tanultam egyhuzamban, előfordult 12-13 óra is...)


Az önkéntes munkát egyfajta társadalmi MEGBECSÜLTSÉG fokmérőjeként használtam volna.


Betegápolás időszaka alatt az éjjel-nappali készenlét miatti kimerültség miatt nem tudtam megfelelően érvényesíteni az érdekeimet.


Egy ügyvéd ismerősöm szerint még nála is kitartóbb és türelmesebb vagyok, pedig nagyon komoly és szigorú követelményrendszer szerint éli az életét.


Gyakorlati oktatás nem volt az iskolákban.

2022. máj. 12. 09:56
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
"Volt, hogy több órát tanultam egyhuzamban, előfordult 12-13 óra is..." - na, innentől kezd nevetségessé válni a dolog. Most akkor buksisimit akarsz egy teljesen hétköznapi dologért? MINDEN diáknak az életében vannak időszakok, amikor sz*rrá tanulja magát. Ezzel még nem tüntetted ki magad. Sőt, ha már... a 4-5 szint sem jelent semmi kiemelkedőt. Ezt a gimiben én is hoztam szinte 0 tanulás mellett is.
2022. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

A betegápolás és az önkéntes munka szép, becsülendő dolog. Nem mondom, hogy a betegápolást ne lehetne honorálni valamiféle díjjal.


De azt értsd meg, hogy egy ezeket nem igazán lehet hasznosítani a munkaerőpiacon. Esetleg a betegápolásban szerzett tapasztalataidat, ha például szociális intézményben szeretnél elhelyezkedni.

De a munkáltató azért alkalmaz téged, mert a munkáddal hozzásegíted a céget a profitszerzéshez. A betegápolási tapasztalataiddal, az önkéntes munkával nem igazán tudsz hozzájárulni egy cég sikeréhez, a tanulmányi eredményeiddel legfeljebb akkor, ha releváns területen szerezted őket, és tudod is hasznosítani a megtanultakat (azaz lehet belőle pénzt csinálni).

2022. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Nem, nem vártam "buksisimit". Ez így nettó hülyeség.


Másoknak is hasznos lehet az, amiket írtam. Motiváció arra, hogy az erőfeszítéseiket becsüljék meg és álljanak ki maguk mellett.


Sok olyan véleményt olvasok,hogy "nem-e gáz ez és ez", stb. stb.


Most már túlzottan farkastörvények vannak...

2022. máj. 12. 10:12
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Az érdemjegy nem értékmérő. Iskolától és tanártól függ, hogy milyen elvárásokat támaszt. Illetve én órán figyeléssel (és egy kis puskázással) hoztam a 4-es 5-ös szintet. Szóval a te elméleted szerint úgy tűnhet, mintha tettem volna erőfeszítést a tanulmányaim során, pedig nem.

Ha valami monoton munkát akarsz csinálni, mint pl könyvelés, ott pozitív, ha kitartó vagy és megállás nélkül tudsz dolgozni. Összetettebb, illetve kreatív munkáknál viszont a készségek és a laza hozzáállás fontosabb, pl marketingnél, vagy akár programozásnál is.

A betegápolás amúgy még akár negatívum is lehet munkáltatói szempontból, mert ha ismét beteget kell ápolnod, már munka mellett, akkor nem lesz annyi energiád a munkával törődni.

Az embereknek tudniuk kell pihenni is, ha ennyire túl voltál terhelve és még így is elmentél önkénteskedni (a leírtak alapján kb csak azért mert jól néz ki az önéletrajzba), akkor az azt jelenti, hogy túlhajtod magad és

simán benne van a pakliban, hogy pár éven belül kiégsz.

2022. máj. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
89%

Szép és jó, de ezzel a társadalomért nem tettél semmit.

Oké, okos vagy, van egy szép diplomád, érettségid jó jegyekkel, de nem kamatoztattad a társadalom javára a megszerzett tudást, csak az állam pénzén kitaníttattak. Oké, ápoltál valakit, de ez társadalom számára csak annyira hasznos, hogy nem az állam pénzén kellett egy kórházban ellátni az illetőt. Nyers, de ez van

2022. máj. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, gyári munkánál állásinterjún ez végtelenül imponáló. Az első napodon be is raknak ahhoz az anyaghoz, ami a legjobban kell, és közlik hogy na akkor hajrá, minimum 5000, maradhatsz 12 órázni is :D De komolyan, ez csak hátrány. Ha hajlandó vagy jóval az elvárt felett teljesíteni, minden munkahelyen ki fognak használni, és addig adják a munkát amíg össze nem esel.
2022. máj. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!