Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az érdektelenek hajlamosabbak...

Az érdektelenek hajlamosabbak az öngyilkosságra? Furcsa hogy 23-25 évesen miért egyből ehhez folyamodik valaki.

Figyelt kérdés
Nekem elég volt sokszor az alkohol, elkezdtem motorozni, vettem egy olyat amihez a tudásom se elegendő, de videókon láttam és ilyet akartam, külföldön nagyon tetszettek a mediterrán hétköznapok, magyarként engem megfogtak a növények, és itthon is igyekszem egy kis déli hangulatot fenntartani. Nekem ezektől jó kedvem van, foglalkozhatok velük, tehát nem látom értelmét hogy ne éljek 29 évesen.
2022. máj. 14. 01:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Király!
2022. máj. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem baj, ha nem érted meg őket, jól van ez így. Benned dolgozik az életösztön és ez csodálatos dolog. De sajnos van, aki úgy érzi magát, mint te, amikor valami olyasmit próbálsz, amiben béna vagy. Például kézügyesség nélkül rajzolni. Próbálod, próbálod és valahogy nem megy.


Nos, van, aki egyszerűen nem érzi ezt az élet-dolgot. Tudom, milyen érzés, átestem rajta sajnos én is, de időben kértem segítséget... Nehéz máshogy megfogalmazni, mint tényleg úgy, hogy pocséknak éreztem magam az egész életben. Üres volt, nem akart úgy menni, ahogy vágytam rá és ezzel eleinte nem is bírtam megküzdeni.


Nekem depresszió okozta ezeknek az érzéseknek a javát, de ezt nehéz volt belátni azon a ponton.

2022. máj. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én felmenőim között többen követtek el öngyilkosságot, és én is hajlamos vagyok rá, volt több kísérletem is, és gyakran gondolok rá (a hetekben épp nem).

Talán mert nagyon rossznak érzi az életét, és nem lát reményt arra, hogy jobb legyen, nem okoz neki semmi örömöt, és nem látja annak se értelmét, hogy bármiért küzdjön, nincs célja, és így sikerélménye se. Lehet nagyon szorongó, magányos... akár társaságban is.

2022. máj. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Hát ez nagyszerű, de nem mindenki tud célt adni az életének. Én itt fetrengek már egy ideje a depresszióban, de nem jött újra erőm, hogy megöljem magam. Csak vegetálok.
2022. máj. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%

"nagyon tetszettek a mediterrán hétköznapok, magyarként engem megfogtak a növények, és itthon is igyekszem egy kis déli hangulatot fenntartani"



Akkor gyere kicsit galyazni az olajpalma-ultetvenyre.... Az izuleteid megkoszonik :)



37F incel

2022. máj. 14. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem érted, mert a te agyad jól működik.

Ha még nem voltál náthás nem érted, a másik miért tüsszög és miért hagyja, hogy folyjon az orra.

2022. máj. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Sajnálatos módon a depresszió egy nagyon gyakori változata bizonyos agyi rendellenességet idéz elő. Emiatt a beteg egyszerűen képtelen boldognak vagy motiváltnak érezni magát, mert a teste nem hozza létre azokat a hormonokat(?), bármit is tesz. Egy ilyen állapotban lévő embernek azt mondani hogy rengeteg oka van boldognak lenni, olyan mintha azt mondanám neked hogy rengeteg okod van repülni, hiába vagy rá fizikailag képtelen.
2022. máj. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7

Így leírva durva, magyarán ha aki tiszta pillanatában nem folyamodik segítséghez, annak ez halál. Viszont én nem hiszek benne hogy idegen szakemberek, képesek megdumálni a másik fejét, hogy rendbe jöjjenek. Ez már olyan szint aminél meghal az, aki nem akar élni.

2022. máj. 17. 21:31
 9/10 anonim ***** válasza:
8: nem megdumálják. Gyógyszeres kezelés van a depresszióra.
2022. máj. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hgwell ***** válasza:

Én annak órülnék leginkább ha kihalna a bolygónk 80%-a és megmenthetnék 9milliárd emberböl dupla ennyit.

Nem emberek lakják a földet.

Nem humanoidok laknak hanem őskori leletek akik kacsaszájjal mosolyognak és alig várják , hogy meghaljál közben elakarják hitetni veled, hogy ők szeretnek és telibe okosnak néznek.

Ez a föld nem a mienk és át kellene adni méltó tulajdonosának.

'Méltó!'

2022. máj. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!