Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tartsam be az időbeoszt...

Hogyan tartsam be az időbeosztásomat, ha nem kéri rajtam senki számon?

Figyelt kérdés

Szóbeli érettségire készülök itthonról, de eddig egyszerűen tragédia. Egyszerűen nem tudom tartani a saját időbeosztásom, nehezen veszem rá magam a tanulásra, konkrétan ha picit megcsúsztam, akkor halogatom, majd végül nem kezdem el inkább aznap. Közbe meg jövő hónap nyolcadikán emelt magyar szóbeli, és tudnom kéne 40 tételt és eddig stabilan tudok kettőt. Huszonkettedike meg huszonnegyedike között meg középszintű szóbeli, az angol tételeket már tudom, de a töriről halvány lila gőzöm sincs, ami mondjuk még sokkal kisebb gond, mint a magyar, mert egyrészt ebből csak húsz van, másrészt több időm van rá, harmadrészt nem felvételi tantárgy nekem, szóval a kettes is bőven elég, az év végi jegyeim miatt akárhogy is sikerülne úgyis duplázni fogok az érettségi pontokból.

És amúgy nagyon motiválatlan vagyok a tanulás terén, mert egyébként meg van munkám suli mellett két éve, ami teljesen jól ellátok home officeban is, azt nem halogatom. Csak a tanulásba nem tudom tartani az időbeosztásomat, ha nem kéri senki rajtam számon.


2022. máj. 15. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
A kovid miatt nekem sincs semmi motivációm. Igazából csak elkezdeni nehéz. Leülök a tételek fölé, először csak olvasgatom őket, utána megjön a kedvem és tanulok
2022. máj. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van pótérettségi is, oda is mehetsz, ha megbuksz. Akkor már lesz motivációd.
2022. máj. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2

Nagyon vicces... -_-

2022. máj. 15. 15:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért vagy motiválatlan, mert túl sok időd van még. Gondolom szépen kitaláltad, hogy napi 1 tétel, meg ismétlés meg egyebek. Van, akinek ez nem működik, inkább 2-4 nap alatt tanulja meg, mert a nyomás motiválttá teszi.
2022. máj. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudom becsúsztatni 2-4 napba, mert pl a választható szerzőknél felsorolt művekről halvány lila gőzöm nincs, mert pont nem azokat tanultuk. Szóval az alap koncepció az volt, hogy, amikről fogalmam sincs, azokkal kezdek, de még így is csúszásban vagyok.
2022. máj. 15. 22:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Az lebegjen a szemed előtt, hogy soha nem lesz belőled senki, ha mindent másnak kell számon kérnie rajtad. Örökké beosztott leszel, aki felett hajcsárkodni kell. Tessék elvégezni a kötelességeidet, és csak utána foglalkozni azokkal a dolgokkal, amik miatt megcsúsztál. Ha a semmittevés miatt csúszol, akkor azt kell abbahagyni. (Ja, meg a gyakorit is felfüggeszteni addig!!)
2022. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!