Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit használnak az eszük...

Mit használnak az eszük helyett/mellett azok, akik jól tudják beosztani az idejüket?

Figyelt kérdés

Jegyzetfüzetet? Naptárat? Mobilt? (Ha igen, melyik appot?) Határidőnaplót? Cetliket?

Hogy lehet szétválasztani a magánéletet a munkától, de mégis mindegyik kapcsán képben lenni, hogy mikor mit kell tenni, hova kell menni, stb, tehát egyszerre látni mégis a teljes képet?

Az egész család közösen is használ valamit? Mit? Hogyan?



2022. máj. 15. 14:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van határidőnaplóm, asztali naptáram, illetve cetliket is használok. :)

Az egyetlen közös bennük az, hogy én kézzel szeretem ezeket a dolgokat felírni, mert úgy jobban meg is jegyzem, mintha valami app-ban vezetném. Az valahogy nem az én világom.

2022. máj. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

#10 Igen, így kellene hogy intézd a munkádat.

Ha össze-vissza csinálod a dolgokat láthatod hogy nem vezet jó fél.

Havi szinten ha 1-2x haza viszed a munkát még oké.

2022. máj. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hagyományos munkarendben dolgozom, hanem kvázi váltott műszakban. A beosztást is és az időpontokat, határidőket is beírom a telefonomba, így nem felejtek el semmit. Otthon meg látom, hogy mit kell csinálni, mikor kell takarítani stb.
2022. máj. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

A fontosabb dolgokat, főleg amik a távolabbi jövőben konkrét időponthoz kötődnek, simán a telefonomon a naptárba írom be. Céges e-mailemhez kötődő fiókba a munkahelyieket, magán e-mailemhez tartozó fiókba a magánjellegűeket, így az egyes fiókokhoz tartozó eseményeket be- vagy kipipálva tudom nézni egyszerre mindkettőt vagy külön-külön is.

A következő esedékes dolgokat általában az asztalomon kis cetlire is kiírom, mert így mindig szem előtt van.

2022. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire azonos az élethelyzetünk, én egyetemista vagyok, itthoni, egyetemi, egyemen kívüli, szabadidős dolgokkal. Ez 4 külön kategória.


Van 1 kis papír naptáram, abban vezetem a ritka dolgokat: kinek mikor van szülinapja, mikor érdemes orvoshoz menni (éves vizsgálatok pl fogorvos), ilyesmik.

Van 1 heti tervezőm, oda írom fel aminek nincs fix ideje (tehát nem vizsga, interjú, találkozó), de az adott héten meg kéne csinálni, ilyenkor beírom egy random napra.

Van telefonon & gépen szerkeszthető Ms To Do appom, oda írom fel órára pontosan a dolgokat, mindennapi teendőket, naphoz köthető teendőket.

2022. máj. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Határidőt naplót használok (hagyományos papíralapút, nálam az vált be), illetve jegyzeteket iPaden készítek.


"Hogy lehet szétválasztani a magánéletet a munkától, de mégis mindegyik kapcsán képben lenni,"

Csak tudatosan tudod szétválasztani. Nekem is gyakori hibám volt, hogy ha jött üzenet a munkahelyi Messenger-csoportba, akkor azonnal néztem. Aztán egy kisebb veszekedésnél pipa lettem, és némítottam, de meg kell mondanom, jobb azóta. Aztán ha van konkrét kérdésem, akkor felteszem a csopiban.

2022. máj. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szerintem pont ez a lényeg, hogy nem jegyzetelget, naplózgat, csak szimplán csinálja a dolgokat, éli az életet.


Én "fejben" felírom a főbb időpontokat, munkában a határidőt, hétvégén a kirándulást mondjuk. De most olyan dolgokat mint bevásárlás, haverokkal egy ebéd vagy sörözés, vagy takarítás nem határidőhöz kötöm, csak letudom ha van rá időm.

2022. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Illetve minden csak döntés kérdése. Eldöntöd, hogy X napon most nem munka lesz, vagy este nem dolgozol, hanem a családdal vagy.
2022. máj. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Naptár programot használok, amire akar hangjegyzet is készülhet. Persze ha műszakban dolgozol állandó feladatokkal akkor egyszerűbb lehet a napi, heti beosztás. A mobil mindig nálam a tartalmak szinkronizálódnak más eszközökre is. Van hogy az ész kevés, ha benne vagy egy összpontosítást igénylő projektbe, s beérkezik egy hívás, azt gyorsan beírom s amint van lazítás intézem.
2023. jan. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én a telefonom naptár applikációját használom, de ami a legfontosabb: nem vállalok be olyan szűk időintervallumban dolgokat, hogy kapkodni, meg rohanni kelljen. Tehát ha valakivel van délelőtt egy találkozóm, mondjuk 9-kor, akkor egy másikat maximum késő délutánra vagy inkább egy másik napra tervezek be. Ezzel kissé túlbiztosítván ugyan, de garantáltan elkerülve az ilyen tipik menedzserstresszt.
2023. jan. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!