Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tényleg ilyen sokan vannak,...

Tényleg ilyen sokan vannak, akik durva vegyszereket használnak baba/kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésben olvastam, hogy sokan Domestossal mosnak fel...basszus, az nagyon erős vegyszer és kifejezeten pusztítja a környezetet. Na meg a sok vegyszeres takarítószer, Persil mosószer vegyszeres öblítővel, stb...


Oké, a saját egészségük nem érdekli az embereket, de a gyereküké sem? Így is minden tele van vegyszerrel, még otthon is rátesznek pluszban, miközben tudományosan igazolt, hogy emiatt a rengeteg vegyszer miatt meddő és rákos az emberek jelentős része?


Nem mondom, hogy holnaptól mindenki szódabikarbónával mosson, de hogy még egy öko változatra sem váltanak takarítashoz, mosáshoz, stb., az nekem nagyon fura...



2020. júl. 29. 17:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Hm..remélem te csak mosipelust használsz és kézzel mosod, vegyszermentesen nehogy szennyezd a környezeted :-D A gyerekre meg nem kensz popsikrémet és fürdetni is csak tiszta vízzel igaz?
2020. júl. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Lehet gúnyolódni, de igen....
2020. júl. 29. 17:56
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

Jó-jó, de ugye ECETET és SZÓDABIKARBÓNÁT használsz literszám, mert az olyan környezetkímélő!


A legkörnyezetkímélőbb amúgy az lenne, ha a gyereke(i)det egy dézsa vízben jobb létre szenderíted, tekintve hogy iszonyatos környezetpusztító minden európai ember, a most született gyerekek meg pláne. De gondolom ennyire már nem vagy környezetkímélő.


Amúgy attól vagyunk rákosak meg meddők, hogy rekord alacsony a gyermekkori halandóság és élünk 80 évig, naná hogy boldog-boldogtalan túlél a hulladék genetikai örökségével.

2020. júl. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Mert konkrétan mi baja lesz a gyereknek attól, ha domestossal mosol fel? Ha esetleg végig nyalja a teljes padlót, vagy megissza a teljes vödör felmosovizet se lesz baja, mert annyira felhígul a vegyszer.
2020. júl. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Én vízzel mosok fel, nem sokat gondolkodtam rajta, hogy más miért használ domestost.
2020. júl. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a burokban tartás a fura. Ha mindentől óvod, csak azt éred el, hogy beteges lesz. Túl van ez tolva.
2020. júl. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
kérdező értem, tehát akkor a széklettel szennyezett mosipelust adod vissza a gyerekedre gratulálok... mert azt ugye tudod hogy a sima forralással se pusztul el az összes kórokozó?
2020. júl. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Jajj hagyjuk már ezt a környezet kímélősdit. Nem attól lesz a föld jobb hely, hogy ecettel öblítünk.
2020. júl. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A legkörnyezetkímélőbb az, ha nincs gyerek. :D

Amúgy nem tudom, én is eléggé vegyszerellenes vagyok, bár a kérdező kicsit túlhisztizi szerintem. :D

Vagy tudnál linkelni valami alapos kutatást arról, hogy a domestostól rákos az emberek nagy része?

Mondjuk nekem a "burokban tartás" az pont az, hogy tök steril a lakás és minden fertőtlenítve van kb naponta. Az ilyet nem értem soha, nekem is van domestosom (bár nem sokáig, leváltom ha elfogy), de ritkán használom, az tényleg nem egészséges amit sokan csinálnak, hogy mindennapi dolog a sterilizálás a lakásban... Meg engem inkább a vegyszerek tárolása képeszt el kisgyerekes családokban sokszor, alsó polcon henteregnek a mérgező anyagok, a kicsi meg nyúlkál érte... brr.

Nekem amúgy ez tetszik nagyon, szeretném kipróbálni, egy baktériumokból készülő tisztítószer :)) https://www.youtube.com/watch?v=xyioWMmfLFs

2020. júl. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%
Ismerek egy hasonló gondolkodású nőt. Mindentől óvta a gyerekét és most (20 éves) allergiás és asztmás. Aki meg mindent a szájába vett és ette a homokot a játszótéren annak meg semmi baja, egészséges felnőtt lett. Nyilván nem kell bedobni a gyereket a sárba, de nem kell a széltől is óvni.
2020. júl. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!