Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A társadalmunkat a törvények...

A társadalmunkat a törvények tartják csak kordában?

Figyelt kérdés

Ha bármi katasztrófa van a világba, hamar felüti a fejét az hogy próbálják egyesek kihasználni a felfordulást, és elkezdenek olyan dolgokat csinálni, amit felfordulás nélkül nem tennének.Pl. rablás, fosztogatás.Sőt, éles helyzetben, ahol mondjuk az élete múlna az illetőnek rajta, még ölni is képes volna.

Csak a törvények tartják kordában a társadalmunkat, és alapból nem lenne "fék" az emberekbe?

Olyan mintha csak a törvények különböztetnének meg minket az állatoktól, ahol farkastörvények uralkodnak...az erősebb győzne és maradna életben.

Valóban csak ezért civilizált az ember?



2022. máj. 15. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Égi vagy Földi törvényekre gondolsz?


Kicsit túl magas lehet a labda, amit "feldobtál", de nem biztos, hogy haszontalan a kérdés... :D

2022. máj. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1

Úgy értem hogy mikor van egy természeti katasztrófa pl. akkor sokan elkezdenek fosztogatni,kihasználva hogy abban az időszakban nem tökéletesen működnek a törvények.Amint helyreáll a rend, akkor kevésbé jellemző a bűncselekmény.Mert visszafogja az embereket a tény, hogy a tettüknek következménye lesz a törvény által. Szóval ha nem lenne törvény, akkor egy egészen más világban élnénk.Az utcán sem sétálhatna senki sem biztonsággal pl.

Az ember a törvényeket saját maga érdekében hozta azért hogy a civilizáció keretein belül tartsa a saját viselkedését.És még törvényekkel is van épp elég kihágás és bűncselekmény.Mi lenne törvények nélkül?!

2022. máj. 15. 16:31
 3/12 anonim ***** válasza:

Filozófusnak vagy teológusnak készülnél, ha lenne rá lehetőséged? :)


Hány éves vagy és milyen nemű?


1-es válaszoló voltam.

2022. máj. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3

Neeem.

37 éves vagyok és férfi.

2022. máj. 15. 16:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

nézd meg a Mashlow piramist.. első szint az ösztöneink kielégítése. Minden más csak utána van és nincs minden más, ha az első szintet sem sikerül teljesíteni.


Igen, csak a törvények tartják a többséget kordában.


Törvények nélkül káosz volna, az erősebb kutya... elv érvényesülne.

2022. máj. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. máj. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat kérdező, azt hittem, hogy egy kamasz gyermekkel levelezek! :D


Gondoltam segítek neki a pályakezdési időszakban döntésre jutni. Kifejezetten jó érzés jótékonykodni ezen az oldalon számomra.


Középkorú hölgy válaszoló

(1-es és 3-as válaszoló voltam.)

2022. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Komplexebb és kényesebb kérdés ez annál, mint hogy ámblokk az egész társadalomra rá lehessen húzni, hogy huha igazából mindannyian rosszak vagyunk.

De igen, bizonyos emberek (egyesek inkább, mint mások) nemigen törődnének az embertársaikkal ha beütne valami katasztrófa, sőt, ki is használnák a helyzetet.

2022. máj. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8

Hát igen, ez igaz. A két véglet.Van aki összefogna és segítene másokon törvények nélkül is.És van aki visszaélne a helyzettel és átgázolna mindenkin.

2022. máj. 15. 17:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Mo.-n már az sem...
2022. máj. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!