Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy pl. egy...

Miért van az, hogy pl. egy zeneszám dalszövegét el tudom mondani hibátlanul, viszont ha belegondolok, egyiket sem tudom miről szól?

Figyelt kérdés
Erre mostanában jöttem rá, és próbáltam figyelni a dalszövegre miközben hallgattam, de nem ment, inkább a dallamra figyeltem helyette.
2022. máj. 15. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ezért, mert inkább a dallamra figyeltél :D (valószínűleg az fogott meg először és megtanultad a szöveget a sok hallgatással)
2022. máj. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert nem csak a zenének, hanem a nyelvnek is van dallama, és valamiért a szöveg hangzása hatással volt rád, ezért jegyezted meg.
2022. máj. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez olyan mint a népdaloknál. Ott is a szöveg önmagában dallamos, ritmusos, plusz a dalnak a dallamára figyelsz, de ha belegondolsz, a legtöbb népdalt csak úgy ösztönösen énekelted, oviban, általánosban és gimiben is egyaránt, nem is figyelsz annyira, hogy miről szól, mi a szöveg.
2022. máj. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha az hogy el tudod mondani hibátlanul, az azt jelenti hogy "ájdzsókmáj", "bikicsunáj", akkor azért nem tudod miről szól, mert azt sem tudod mit jegyeztél meg.


Nyilván így, mert ha helyes angollal / némettel / egyéb nyelven jegyezted meg, akkor tudnod is kell hogy mit jelent, miről szól...

2022. máj. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es, magyar számokra gondolok elsősorban.
2022. máj. 16. 11:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem hogy mi a gond. Kérdésedben azt írtad, tudod a szövegét de nem tudod miről szól. Ez hogy akkor?
2022. máj. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!