Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyerekmentesekhez szólna a...

Gyerekmentesekhez szólna a kérdésem!?

Figyelt kérdés

Jó így nektek, hogy nincs gyereketek? Szerintetek is rengeteg stresszel jár egy gyerek? Vannak céljaitok az életben, amit így könnyebb elèrni?


Személy szerint nekem minden kérdésre a válasz, a határozott igen. 😄28N


2022. máj. 16. 09:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
1, Igen, jó így: van így is felelősségem az életemre vonatkozóan, de egy kis élőlény miatti nem kellene; 2, Igen, erre fel kell készülni, alkalmazkodni hozzá, nevelni, ha nem fogad szót, akkor elkanászodik, tehát nekem ez nem kell, hogy azon görcsöljek este, hol van már, mit csinál/nem csinál; 3, Igen, tanulás mentén, vagy munka mentén. (F40)
2022. máj. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Mi inkább azért nem akarunk, mert engem is és a párom is bántottak a suliban, a párom tanár és azt látja, hogy a helyzet azóta nem hogy javult, egyre rosszabb, egyszerűen tehetetlenek. Nem akarjuk szegény gyereket ennek kitenni, ezért inkább meg se születik.
2022. máj. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Gyerekmentes vagyok, viszont eddig nem találtam olyan párt, aki ugyanígy gondolkodna erről és korban-gondolkodásban hozzám illő lenne. Sok fiatal gondolkodik így, aztán később rájönnek, hogy mégis akarnak gyereket. Ezért is ért véget a legutóbbi kapcsolatom.

Ez a bizonytalanság a legrosszabb, mert ebben nincs kompromisszum. Ha a párod 10 év közös élet után kijelenti, hogy ő mégis gyereket akar, akkor az ugyanolyan, mint monogám kapcsolatban a megcsalás. Nincs visszaút és a 10 év megy le a lefolyón.

Természetesen az általad vázolt dolgok igazak, de azért a magány nem olyan buli, ha valaki nem vágyik alkalmi kapcsolatokra.

2022. máj. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagyok még annyi idős, hogy aktuális legyen a gyerekvállalás, de 99%, hogy soha nem lesz gyerekem. Ezt már kijelentettem gyerekként is, tinédzserként is és most egyetemistaként is ezt gondolom. Még ha meglenne hozzá a megfelelő anyagi hátterem és stabil párkapcsolatom, akkor sem, mert biztosan vannak szép pillanatok, de nekem sokkal több ebben a negatívum és a gyerekekért sem rajongok annyira.

Hatalmas felelősség, hivatalosan 18 évig gyerek az a gyerek, de manapság több idő, mire a gyerekek tényleg felnőnek és önállósodnak. Már eleve hosszú évekbe telik az is, hogy az a gyerek egyáltalán olyan szinten önálló legyen, hogy pl. el tudjon menni egyedül az iskolába, otthon lehessen hagyni egyedül stb. Azt látom, hogy a gyerekekkel mindig van valami probléma, akkor is, ha egyébként rendesek, nem beszélve arról, aki még problémás is mondjuk.

Nekem ez nem hiányzik, van így is elég probléma az életben. Munka után ha majd hazamegyek, szeretném azt az időt a hobbijaimra vagy magamra fordítani, nem még a gyerekért az iskolába rohangálni, különórára vinni, játszani/tanulni vele, duplán annyit főzni és takarítani, lefürdetni stb.

Fogalmam sincs, hogy a jövőben hol fogok kikötni, hol fogok élni, simán el tudom képzelni magamról azt, hogy egy darabig majd egy helyen élek, utána másik helyen és így tovább. Egy gyerek leköti az embert, sokkal macerásabb utána költözködni vagy bármit is csinálni.

2022. máj. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
igen, igen, valoszinuleg (nincsenek vilagmegvalto almaim, csak egy hazat szeretnek, es egy olyan munkat amit vidaman tudok csinalni, es kapok annyi fizetest amivel kenyelmesen el tudok elni, es nem azon aggodni hogy hogy fizetnek ki egy hirtelen kiadast)
2022. máj. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%
Jó nekem így, - hogy nincs gyerekem. Nem tudtam volna mindent megadni neki, ami ahhoz kell, hogy egy társadalom számára hasznos embert formáljak belőle, ráadásul semmi garancia nincs arra, hogy megtérülnek a befektetések - úgy energiában, mint anyagiakban vagy érzelmileg. Arra nem érdemes gyereket vállalni, hogy csak azt nézhesse az ember, hogy miként vergődik az egyre erőszakosabb és egyre inkább feje tetejére állított világban, - akkor inkább ne legyen! A környezet sem az a hely, ahová érdemes lett volna gyereket vállalni, - mindenkit megkíméltem a borzalmaktól. Az meg döntő súlyú volt a döntésemben, hogy aki "rossz helyre születik", az ha megfeszül is rabszolga marad ebben az országban, - más országok gyarapodását pedig nem támogatom tudatosan semmilyen szinten.
2022. máj. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
Igen, igen, igen.
2022. máj. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
19%
Nekem elég komoly terveim vannak, ha lenne gyerekem főleg az anyjára hárulnának a dolgok. Persze én is részt vennék a nevelésében és a vele kapcsolatos dolgokban, de nem mindig érnék rá annyira.
2022. máj. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
16%

Megint egy jó kis provokatív kérdés (mert már a kérdésben ott a helyesnek vélt válasz)


Jó így nektek, hogy nincs gyereketek?

Igen, csak így lehet jó nekem

Szerintetek is rengeteg stresszel jár egy gyerek?

Stresszel, kiadással, elfoglaltsággal, szorongással stb stb.

Vannak céljaitok az életben, amit így könnyebb elèrni?

Gyakorlatilag mindent könnyebb elérni gyerek nélkül, mint gyerekkel (talán saját ingatlant bizonyos helyzetekben nem)

2022. máj. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%

Már nagy a gyerekem, családos.

De látom a mai gyerekes családokat, szülőket az utcán, parkokban.Tegnap pl a egy nagy, szép játszótér mellett olvasgattam egy padon.A játszótéren levő nem kevés fiatal apuka és anyuka maximálisan lesz...ta a gyerekét, mert vagy cseverészett, vagy telefonozott, és némelyik csak akkor nézett fel, ha sírást hallott. A gyerekek szólogattak anyának, apának, de azok fel sem néznek.

Két kivétel volt,akik nagyszülők voltak és figyeltek a gyerekekre,sőt máséra is !

A mai gyerekesek többségének egyáltalán nem való a gyerek,de még egy kutyát sem bíznék rájuk. Unott,pletykás, telefonozó, vagy éppen egymást nézegető fiatal szülők...

Sajnálom mélyen a gyerekeket....

2022. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!