Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék érvényesülni,...

Hogyan tudnék érvényesülni, mint a társadalom hasznos tagja - Caligula-szindrómásként?

Figyelt kérdés

Caligula római császár számomra egy fontos és meghatározó személy. Uralkodása eleinte jól alakult, de egy idő után előtört a benne lappangó őrület és gonoszság. Mindenhol ellenséget vélt látni, majdnem 30 ezer embert kivégeztetett felségsértési perekben. Még a vádlottak családját, gyerekeit is ledobatta a Tarpeii-szikláról. Időnként saját maga is ölt, ezernyi embert belelökött a tengerbe, miközben lovagolt. Amikor megtetszett számára egy nő, megölette az adott hölgy férjét, és elvette ideiglenesen feleségül a lányt. Hamar megunta az efféle "párokat", ezért gyakran cserélt partnert.

Istennek kiáltotta ki magát, a lovát, Incitatust, szenátornak neveztette ki, háborút indított a tenger ellen. Az apját, Germanicust, még gyerekkorában megölte.

Tehát, valahogy lelki társamnak gondolom őt, egy meg nem értett embernek, ahogy jómagamat. Egyfajta köteléket érzek közöttünk. A gonoszsága valahogy imponáló számomra, habár én nem vagyok tömeggyilkos. Sőt, kifejezetten jó embernek tartanak a közeli ismerőseim.


(Elolvastam szinte minden elérhető irodalmat Caligulával kapcsolatban.)


Ezt nevezem én Caligula-szindrómának.


Az ehhez a kérdéshez illő zeneszám pedig a következő:

https://www.youtube.com/watch?v=JESYQw_quCk


Illetve, fontosnak tartom eme kérdésem belinkelését is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..



2022. máj. 17. 14:11
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Felemelő érzés...
2022. máj. 17. 14:14
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
A választ nem tudom, de szerintem nagyon érdekes személyiséged van.
2022. máj. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Talán írónak kéne lenned.
2022. máj. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kedves első/második válaszoló!


Köszönöm a megértésed, mert sokan biztosan hülyének néznek (engem) emiatt.

2022. máj. 17. 14:20
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy szokványos, de az írásod alapján intelligensnek tűnsz.
2022. máj. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Azok ilyenek, akiknek olyan erős kisebbségi érzésük van, hogy a hatalommal szeretnék kompenzálni azt.
2022. máj. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%
Az nem lehet, hogy Aspergeres vagy?
2022. máj. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Caligula elmebeteggé vált, te egy pszichotikust tartasz ideálodnak. Lehet, hogy magad is a skizofrénia felé araszolsz lassacskán.
2022. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Érdekes, mert a pszichiáterek paranoid skizofréniára adnak gyógykezelést, illetve enyhe fokú autizmust/Asperger-szindrómát állapítottak meg a szorongásos zavaron kívül. (Az utóbbi években, mert azelőtt még több betegséget is leírtak velem kapcsolatban.)
2022. máj. 17. 15:59
 10/19 anonim ***** válasza:
Így már minden érthető.
2022. máj. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!