Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy már mást...

Miért van az, hogy már mást sem lát az ember a közösségi médiában, mint butaságot butaság hátán?

Figyelt kérdés

Néha bele olvasok egy-egy hír (még csak nem is politika) kommentjei közé, sírni lehetne némelyiknél. Minap egy autós cikknél néztem, a márkára specializálódott szerelőként tudom hogy mi az igazság amiről a cikk szólt. De a kommentek részben hozzá nem értő butaságok, részben kárörvendés, ja egy normális hozzászólást is találtam amit sokan röhögő fejes lájkkal illetek.

Csak én látom úgy, hogy a népesség valós tudása az önkritikával fordított arányban mozog egyre jobban?

Vagy ez eddig is ennyire természetes volt? Hogy mr naplopó és mrs varrónéni mérnököket és alapvető fizikát felülíró módon oktatja azt a tudást amit a konteóképző suli legutóbbi leckéjében tanult. De ha semmi érdemlegeset nem tud hozzászólni, legalább annyit oda ír hogy milyen jó, nehogy már másnak jól menjen vagy könnyű legyen az élete.

Mi változott meg a világban az elmúlt időszakban? Vagy csak én nem láttam eddig ezeket a problémákat?



2022. ápr. 23. 11:40
A kérdező szavazást indított:
Semmi sem változott, eddig is ez volt a helyzet
Eddig is sok ilyen volt, csak nem a közösségi médiában
Sajnos valóban butul a társadalom, miközben az egó az egekbe szökik
Eddig is ennyi volt a buta emberek száma, csak egyre hangosabbak
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Az internet és az elektronikus eszközök egyre szélesebb körben jutottak el az emberekhez. Eleinte csak a hozzáértő, tehetős, művelt emberek használták, majd később egyre alacsonyabb értelmi szintű emberekhez is elért, ezzel folyamatosan csökkent a színvonal. Mindig ennyi buta ember volt, csak régebben ők nem használták.
2022. ápr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Mindig is ennyi ostoba ember volt, csak nem tudtál/tudtunk róluk. Manapság már a faluvégi cigány gettóban is van internet.

Olyan ez, mintha minden jöttment büdösbunkó vehetne magának verseny zongorát, nem csak a valódi művészek. A zene minősége is leromlana pillanatok alatt.

Az is probléma, hogy mindenkinek van véleménye mindenről, és ezt lelkesen szét is kürtöli, még akkor is, ha orbitális baromság.

2022. ápr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1,2 Ez nagyon is igaz. Régen a tehetőseké volt az interneten, manapság már inkább úgymond az "alja" tölti ott az ideje nagy részét.
2022. ápr. 23. 12:41
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Na, a varrónénis szövegeddel bizonyítottad, hogy magad sem vagy külömb.

Észrevettem az említett jelenséget és nem örülök neki.

Az önkritika nem megy. Másoknak a kiokatatása ész nélkül, annál inkább.

Rosszabb esetben két komment után teljes mértékben eltérnek a témától.

2022. ápr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 A varrónénis szöveget átvitt értelemben írtam, hogy rend szerint olyan emberek kommentelnek ott akik nem jártasak a témában.
2022. ápr. 23. 12:45
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
En elkerulom. Megnezem, milyen portal, hirugynokseg, magazin linkje. Pirike, Marika blogjat, torok bulvaroldalt nem nyitok meg, olyan ismerosokrol leiratkozom, akik ilyeneket osztanak meg tomegevel. Az internet eszkoz, a kozossegi media is. Nem kotelezo a moslekot befogadni.
2022. ápr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hadházi László humorista urat idézhetném: hát honnan lett itt ennyi hülye?

És tényleg.

2022. ápr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!