Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A megérzésekre szabad hagyatko...

A megérzésekre szabad hagyatkozni, vagy mindeképp bizonyíték kell?

Figyelt kérdés

Ezt érzem egy személy hazudik, nem mond igazat sokszor, de nincs rá bizonyítékom.


De 1000 hazugságból szerintem csak 100-at lehet bizonyítani amúgy is, tehát bizonyítékra várni szerintem elég felelőtlen.


Az emberbe épített intuíció pont ezt a célt szolgálja, hogy segítsen olyan helyezetekben amikor logikusan nem tudunk dűlőre jutni?


2022. máj. 24. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

A nyitóra visszakérdezve: mihez?

Bírósági ítélethez, ahol börtönt is kiszabhatnak, oda nem elég az intuíció. De te szabadon gyűlölhetsz bárkit, ha úgy érzed, hogy hazudott neked. Azt persze mérlegeld, hogy ha mégis tévedtél, akkor az összes közös ismerősöd mit fog gondolni rólad.

2022. máj. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyik éven ástam egy egy méter mély árkot a ketben. Valaki meg bement a rendőrségre, hogy megöltem és elástam a páromat, ő látta az egészet. Hát. Vannak ilyen bolondok. De a még hülyébb rendőrök meg elhitték.


De pl volt olyan is, hogy az idős szomszédomnak segítettem. És a munka végén szólt az unokájának a kasszából adjon nekem egy kis pénzt a munkámért. Közben beszólogatott az öreg, hogy milyen hülye semmirekellő az unokája. Utána hazamentem, és másnap reggel a tűzoltók, meg a rendőrök szedték ki az öreg hulláját a kútból. Engem meg sem kérdeztek, szerintem nem is tudta senki hogy ott jártam előző nap. Azt mondták baleset volt, véletlen beleesett. Most én is, mit gondoljak? Szerinted?

2022. máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

"Az emberbe épített intuíció pont ezt a célt szolgálja, hogy segítsen olyan helyezetekben amikor logikusan nem tudunk dűlőre jutni?"

Igen.

2022. máj. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es, ezek kemény történetek!


Én is ástam egy 60 cm mély gödröt, szép nagyot, mert fa ültetéshez földet akartam cserélni. Na, abba is belefért volna egy holttest, engem is feljelenthettek volna. Igaz, ha kiderül az ártatlanságom, ment volna a vissza-feljelentés hamis vád bűntette és rágalmazás vádjával, meg amit még rá tudok húzni egy rámenős ügyvéddel.

2022. máj. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A megérzések többnyire jók, de jobb, ha bebizonyosodsz is róla.
2022. máj. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!