Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket is idegesít,ha valaki...

Titeket is idegesít,ha valaki folyamatosan panaszkodik,hogy "ez fáj, az fáj"?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni,hogy ezek az emberek ennyire figyelem éhesek, vagy ilyen alacsony a fájdalom küszöbük.
2022. máj. 27. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Igen, idegesít. Egyszer-kétszer meghallgatom, és elég is volt.
2022. máj. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Van akinek tényleg fáj. Jellemzően azok megtanulnak ezzel együtt élni és nem panaszkodni állandóan.
2022. máj. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Nem idegesít, mert nem vagyok toxikusan pozitívan viselkedő (hanem amúgy realista), és a rossz dolgok is az élethez tartoznak. Az ember társas lény és a rossz dolgokat is jól esik megosztani.


Akit zavar a panaszkodás, az előbb önmagában tegyen rendet. És dolgozzon az empátiáján.


Orvos-Tóth Noémi azt is leírta, amikor a toxikus pozitívságról írt, hogy amikor totálisan eltorzulva terjedt a pozitív pszichológia, akkor az emberek egyre kevésbé empatikussá kezdtek válni, erre volt kutatás is, talán egy egyetemen.

2022. máj. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
#3, te valószínűleg nem ismersz olyan családtagot, aki naponta nyolcszor felhív, leszívja az erődet, kiszívja a véredet, és csak panaszkodik, panaszkodik. A segítséget, megoldási ötleteket élből elutasítja, mindenre az a válasza, hogy 'nem'. És egy idő után eljutsz odáig, hogy ebből most elég volt. Tény, hogy lehet velük/mellettük fejleszteni a türelmet, toleranciát, empátiát; feltéve, ha nem 24 órából állna a te napod is.
2022. máj. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4 Nálunk alapból az szokás családban (ami sajnos áll apumból, a párjából és belőlem), hogy nem "zaklatjuk" egymást telefonhívásokkal. Nagyon ritkán beszélünk telefonon.

Viszont amikor beszélek valakivel, nem zavar, ha panaszkodik, amíg engem is hagy szóhoz jutni. Addig az ő része lehet csak panaszkodás is. Ha sz.r az élete, akkor sz.r, sajnos van ilyen.


Viszont semmi értelme az "ötletek"-eknek, "megoldási javaslatok"-oknak, mert valószínűleg ami eszedbe jut, azokat mind vagy kipróbálta, vagy számba vette már, nem fogsz tudni újat mondani. Ha a probléma megoldható lenne, már rég megoldotta volna panaszkodás helyett.

2022. máj. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5, szuper.

Nálunk viszont az volt, hogy anyám óránként rángatta a telefont. Volt, hogy alig értem haza, még le sem tudtam venni a cipőmet/kabátomat, elmenni pisilni, kezet mosni, csörgött a vonalas. Ha a második csörrenésre nem vettem fel, a mobilját tépte elő, és addig nyomta, amíg meg nem adtam magamat.


"Viszont semmi értelme az "ötletek"-eknek, "megoldási javaslatok"-oknak"

Akinek be van szűkülve a tudata (testi vagy lelki fájdalomtól), az éppenhogy nem látja a kivezető utak sokaságát. (Krízisben van). Ezért célszerű ilyenkor terapeutát/segítőt keresni, és nem az egyik családtagot arra használni, hogy ventillálhasson. Mert ez - egy idő után - a másikból egy dühödt ellenállást vált ki.

Hetente egyszer-kétszer belefér. De nem fér bele, hogy álmomban, tusolás/vacsora/vezetés közben is engem rángasson elő.


Szerencsésnek mondhatod magadat, ha eddig ez kimaradt az életedből.

2022. máj. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

"Akinek be van szűkülve a tudata (testi vagy lelki fájdalomtól), az éppenhogy nem látja a kivezető utak sokaságát. (Krízisben van). Ezért célszerű ilyenkor terapeutát/segítőt keresni, és nem az egyik családtagot arra használni, hogy ventillálhasson. Mert ez - egy idő után - a másikból egy dühödt ellenállást vált ki."


Ez nem igaz.


Én voltam nagyon mélyen, volt, hogy minden nap meg akartam halni és majdnem meghúztam a fagyállót, illetve majdnem ettem a mérgező szobanövényből.

MÉGIS láttam a kiutat, sikerült is, csak 2 évbe telt (fájdalmas karrierváltás, igazából még most is van mit feldolgozni belőle). DE addig nem volt semmi más ötlet, mint az, amit csináltam. És igenis idegesített, amikor kéretlen "ötlet"-ekkel bombáztak, persze ezeknek jellemzője, hogy a mondatod közepébe belevágva mondják és mondják az "ötlet"-eiket és fel se fognak semmit a mondandódból.

2022. máj. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy idegesít, már fáj a fejem a sok rinyálásuktól.....
2022. máj. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!