Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik ilyen szinten filterezik...

Akik ilyen szinten filterezik / photoshoppolják a képeiket, azok komolyan gondolják, hogy bárki is elhiszi, hogy így néznek ki?

Figyelt kérdés

Az olyan extrém(ebb) esetekre értem amikor:

- hosszú zsiráf lábak

- hatalmas szemek

- olyan szinten kifilterezett, már már elmosódott száj, mintha egy óvodás rajzolta volna rá az arcra

- extrém módon kisimított bőr, aminél a műanyag barbie baba is élethűbben néz ki

- toka eltüntetve, fej összenyomva, mint valami ufó

- összenyomott has és lágyék, mintha nem is lenne semmilyen belső szerve

- jól kikerekített fenék/mellek/izmok, közben a tér is velük kerekedik



Tudom, hogy nem rám tartozik, mit csinálnak, de én is ismerek jópár ilyet, személyesen is, és abszolút nem úgy néznek ki, mint amilyen kifilterezett, agyonphotoshoppolt képeket tesznek ki magukról. Először azt gondoltam, hogy csak poénkodásból csinálják, de aztán nem egyszer láttam, hogy szó szerint másokkal veszekednek a komment szekcióban, hogy márpedig ők a valóságban néznek ki így, és aki nem hiszi el, az csak irigy és rosszindulatú.


Az ilyen emberek nem gondolják, hogy abszolút gáz és gyerekes az, amit csinálnak, pláne hogy a legtöbb ismerősük is látja ezt, közben pedig tudják, hogy hazudik?

Egyik volt évfolyamtársam (lány) is úgy filterezik meg photoshopol, hogy kb 10-15 kilóval kevesebbnek látszódjon (elég duci), és komolyan elhiszi, hogy az emberek olyannak látják őt élőben, mint amilyen túlfilterezett képet kirak magáról.



Az ilyeneknek tényleg nem fáj az igazság? Vagy ennyire menekülnek előle?


Nem provokálásnak szánom a kérdést, csak érdekelne az ilyen emberek gondolatmenete. Én is önbizalomhiányos vagyok, de mégsem hazudtolom meg magam, pláne nem ennyire.



2022. máj. 28. 22:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Főleg Instagramon látok ilyeneket, de sokszor Facebook-on is.
2022. máj. 28. 22:49
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
De, nekik faj a legjobban az igazsag, ezert szeretnenek hazugsagban elni. Ez addig talan mukodik is, ha vki nem ismeri oket valojaban (na jo, a tergorbitok itt is elbuknak :D).
2022. máj. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés, hogy mindenki kiszúrja a csalást. Jogosan gondolják, hogy van aki beveszi. Ha nem lenne, nem csinálnának. Más kérdés, hogy sokan csak nevetnek rajtuk.
2022. máj. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is ismerek pár ilyen embert, az eddigi kedvencem egy középkorú hölgy volt, az arcán van egy kis bőrhiba ami abszolút nem feltűnő vagy zavaró. A netes képeire viszont rádobott valami filtert amitől elmósódott az arca, meg szintén filterrel rakott fel sminket.

Így meg nagyon feltűnő hogy éles a kép, látszik minden de az arca meg tiszta elmosódott :D A sminken is látszik hogy filterrel lett felrakva, mert az eredeti képhez képest teljesen más a szín/árnyékolás, néhány képen a szemöldöke "átlóg" a haján egy picit.

Ha békén hagyta volna a képeit szerintem sokkal jobb lett volna.

Gondolom hogy nincs megelégedve a külsejével, vagy úgy gondolja hogy neki is úgy kell kinéznie mint a többi nőnek (akik szintén szerkesztik a képeiket). Egy időben én is úgy éreztem hogy nem vagyok elég szép, mert nem úgy néztem ki mint a többi velem egykorú netes lány, de aztán rájöttem hogy egy jó képhez kell jó fény, jó póz és kameraszög, meg tehetség a sminkeléshez. Vagy, szerkesztés ha ezek nem megoldhatóak.

2022. máj. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Személyiségzavar par excellence.


Ne keress benne logikát, mert nincs. Csak a súlyos testképzavarban szenvedők csinálják ezt.

Vannak lájtosabb esetek is, akik csak insta-filtereket használnak, és ők sem gondolnak arra, hogy mi lesz majd a randin, ha a szép, dúsajkú, simabőrű topmodell helyett egy túlsúlyos, ráncos vénlány jelenik meg.

2022. máj. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En kezdem azt hinni, hogy ebben a kulturaban mar az ilyeneket szemelyesen ismerok is elhiszik. Ma mar nem is technika, egy kattintassal eros allkapocs, hosszu arc, kerekebb arc, barmi.

En mas generacio vagyok es egeszen elborzadok. Kivancsisagbol egy konkret kiscsajra ra szoktam nezni, es komolyan azt hiszem, azt a hamis kepet vetitik ra a hodoloi, baratnoi, anyukaja, stb.

Beteg dolog ez, foleg ott, mikor a regen szimplan szurke vereb onbizalomhianyos tobbi a kamukepek miatt utalja sajat magat, azt hiszi, mindenki olyan, csak o nem.

2022. máj. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ismerek egy csajt, vagyis inkabb felnott no, 40+. Fhu, istenem, a kepeire tobb filter, smink, mindenfele simitas, mar a kep minosege is leromlik annyira hogy tiszta homaly az egesz. Egyik kepen pozol a medencen es latszik ahogy a medence vonalai gorbulnek, de olyan szembetuno mintha egy kisgyerek csinalta volna. De o bizonygatta hogy "nem is latszik" 😅

Eloben persze teljesen mas.

2022. jún. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván szánalmas. Én amúgy sajnálom őket. Nem biztos, hogy aki ilyet tesz, az rossz ember, aki meg ki van békülve magával, netán nincs is mit görbítenie magán, mert nyert a génlottón, az olyan rohadt jó fej. Persze mind azt akarjuk hinni, hogy aki szép az jó, mert annyira kellemes gondolat.
2022. jún. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!